Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Zasłyszane, przeczytane”

Zasłyszane, przeczytane

Zachęcam do redagowania tego działu, który zatytułowaliśmy „Zasłyszane, przeczytane” – tu możecie podzielić się jakimś cytatem, zaproponować dobrą książkę, artykuł, płytę a nawet przesłać mem, z którym spotykamy się na co dzień, korzystając z sieci - stanowią one barwną i nieodłączną część internetowej rzeczywistości. Oczywiście, wszystko powinno dotyczyć tematyki religijnej. Piszcie do nas na adres: kolobrzegwiary@gmail.com

Katarzyna Pechman

Modlitwa w ciszy

Jak w dzisiejszym świecie pełnym dźwięków, Internetu, muzyki, odnaleźć ten wewnętrzny spokój? Jak zagłębić się w ciszę własnego serca, w ciszę Pana Boga? Odpowiedź znajdziemy w książce ks. Andrzeja Muszala pt.”Modlitwa w ciszy”, którą polecam. Ta książka zawiera nowe, odkrywcze spojrzenie na modlitwę, ukazuje jej prostotę i piękno. Słowa w niej zawarte najpierw wypływają z wewnętrznego doświadczenia później z rozległej wiedzy o zasadach i prawach modlitwy. Jest to niezbędna pozycja dla wszystkich pragnących odnowić lub rozpocząć życie modlitewne.
Modlitwa w ciszy ? najstarsza modlitwa świata. Człowiek, coraz częściej przekonuje się, że nie może żyć i normalnie funkcjonować bez powrotu do swego wnętrza; bez skupienia, milczenia i chwil samotności. Jak jednak wejść w ciszę serca? Jak być z Bogiem codziennie sam na sam, odkładając na bok słowa, intencje i sprawy do załatwienia? Jak oddać Mu się cały? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć autor tej książeczki, powstałej na pustelni gdzieś we Francji.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.