Press "Enter" to skip to content

Dziękuję św. Janowi Pawłowi II za Światowe Dni Młodzieży

Z całego świata usłyszeć można głosy dziękujące w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, za jego niezwykły pontyfikat.

Ja dziękuję św. Janowi Pawłowi II szczególnie za to, że 1986 roku po raz pierwszy ustanowił Światowe Dni Młodzieży. W 2016 roku mogłam uczestniczyć razem z młodymi ludźmi z naszego miasta w ŚDM z ojcem świętym Franciszkiem. Są to wspaniałe i wzruszające wspomnienia. Było to niesamowite doświadczenie wiary młodych ludzi w moim wieku, mogłam tą radość dzielić z milionami młodych ludzi z całego świata. Był to wspaniały czas. 
Nikt nie patrzył wtedy z jakiego kraju jesteśmy, każdy z każdym się bawił, rozmawiał. Właśnie w Krakowie mogliśmy dostrzec jak młodzi ludzie kochają Pana Boga i świętego Jana Pawła II. Pamiętam jak na Rynku śpiewaliśmy „Barkę” św. Janowi Pawłowi dziękczynnie za Światowe Dni Młodzieży, wtedy wszyscy śpiewali w swoich ojczystych językach. Albo jak w Galerii Krakowskiej o godzinie 15.00 młodzież odmawiała Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wtedy ludzie robiący zakupy dołączali się do nas, ale również młodzież z innych krajów. Tam mogliśmy zobaczyć żywą wiarę młodych ludzi. Dziękuję mojej parafii, że przyczyniła się do mojego wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa i że mogłam być tak blisko ojca świętego Franciszka. 

Magda Podgórska

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »