Press "Enter" to skip to content

Jedna myśl moja o Tobie odsłania mi całą prawdę o mnie

Wiara, to dla mnie niewątpliwie coś więcej, opiera się na bezgranicznym zaufaniu do Boga, na oddaniu mu się i zawierzeniu Jemu naszego życia. 

Dla mnie wiara to osobista, indywidualna relacja między mną a Bogiem. Mimo, że go nie widzę wiem, że jest przy mnie, mogę poszukać u Niego rady i pomocy. Niestety, wśród moich znajomych, szczególnie młodych ludzi, obecne jest takie stwierdzenie, na co mi Pan Bóg. Takie myślenie jest błędem, Bóg i wiara jest nam potrzebna na każdym etapie życia. Znajomy kapłan zawsze mi powtarza: “Jeżeli Pan Bóg na pierwszym miejscu to wszystko jest na właściwym miejscu”. 

Kard. Stefan Wyszyński mówił: ” Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystkich jednoczy i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Można stracić wszystko, byle nie to”. Jakże te słowa są nam potrzebne teraz w tym trudnym czasie jaki przeżywamy. 

W „Zapiskach więziennych” kard. Stefana Wyszyńskiego odnaleźć możemy bardzo ważne słowa:

” Ty więcej wiesz o mnie, niż ja o całym świecie! Ty więcej odkrywasz we mnie, aniżeli ja w całym świecie. Ty jeden nie potrzebujesz pytać, co jest w człowieku, albowiem sam wiesz, co jest w człowieku. 

Ja nieustannie gubię się w sobie, Ty nieustannie rozpoznajesz się we mnie. 

Ja ciągle wątpię o sobie, Ty nigdy nie wątpisz we mnie. 

Ja ciągle się przeceniam lub nie doceniam, ty ciągle widzisz całą moją prawdę. 

Ja unoszę się pychą, gdy coś zrozumiem z Ciebie, ty ciągle dajesz mi pojąć ze jestem analfabetą. Ja wpadam w rozpacz, gdy przegram, Tu nieustannie mi szepczesz: wystarczy ci łaski mojej, bo moc w słabościach się udoskonala. 

Ja ciągle szukam mojej drogi, mojej prawdy, mojego życia. Ty zawsze jesteś moją Drogą, Prawdą, moim Życiem. 

Jedna myśl moja o Tobie odsłania mi całą prawdę o mnie. Widzę się siebie dobrze tylko w Tobie. Poznaje siebie przez Ciebie. Odnajduję cały sens mego bytu w Tobie .”

Magda Podgórska

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.