Press "Enter" to skip to content

Wielka radość w kościele diecezjalnym: święcenia kapłańskie w kołobrzeskiej bazylice przyjęło dwóch diakonów. Zdjęcia

W sobotę, 23 maja, o godzinie 11.00 w kołobrzeskiej bazylice miała miejsce uroczystość udzielenia przez bp. Krzysztofa Włodarczyka święceń prezbiteratu diakonom Dawidowi Rakowi i Krzysztofowi Szumilasowi.

Ze względu na ograniczenia wynikające z obostrzeń sanitarnych osoby, w uroczystości mogły uczestniczyć osoby tylko zaproszone. Obecni na Mszy św. byli także biskupi: Krzysztof Zadarko i senior Tadeusz Werno.

Stulecie urodzin św. Jana Pawła II i przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego powodują, że ci dwaj wielcy Polacy stają się wzorami i orędownikami dla nowo wyświęconych księży naszej diecezji. Niewątpliwie, jest to szczególnie radosny dzień dla kościoła diecezjalnego, bo nowo wyświęceni prezbiterzy, podejmując swoje posługiwanie, stają się głosicielami słowa Bożego i szafarzami jego świętych sakramentów.

Dziękujemy więc Dobremu Bogu za neoprezbiterów. Przyłączamy się do życzeń i życzymy, by nowo wyświęceni byli żywym obrazem Chrystusa Dobrego Pasterza a ich posługiwaniu towarzyszyło światło i moc Ducha Świętego

Da tuis fidelibus, in te confidentibus, sacrum septenarium

Da virtutis meritum, da salutis exitum, da perenne gaudium. Amen. Alleluia…

Fot. Jerzy Błażyński

« 1 z 2 »
Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »