Press "Enter" to skip to content

Papieskie kremówki na konkursie

Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu pamięta o swoim patronie . W rocznicę jego śmierci i urodzin odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o Wielkim Polaku. Na konkurs zgłosiło się siedem szkół, w trzyosobowych zespołach z klas IV – VII. Wśród nich: Szkoła Podstawowa Nr 6 ze Słupska, SP z Siemyśla i Charzyna oraz SP 3, SP 4, SP 5, SP 8 z Kołobrzegu. Konkurs jest inicjatywą cykliczną organizowaną przez kołobrzeską „piątkę” i franciszkańską parafię Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zanim uczniowie przystąpili do zmagań konkursowych, przewodniczący jury proboszcz o. Paweł Kaczmarski, poprowadził modlitwę oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa Bożego. – Zestaw konkursowy zawierał 26 pytań otwartych i zamkniętych. Poziom wiedzy uczestników był zdumiewający.– przyznała Krystyna Zachaczewska, katecheta i organizator konkursu.

Najwięcej punktów zdobyła w dogrywce i zajęła I miejsce Julia Stępień reprezentująca SP 6 Słupsk. Drugie miejsce przypadło jej koleżance z tej samej szkoły Dominice Smudze, a III miejsce wywalczyła Karolina Sagan z SP 5 Kołobrzeg. Kolejne miejsca zajęli: Weronika Stoma (SP 5 Kołobrzeg), Szymon Konewko (SP 6 Słupsk), Patryk Szymański (SP 3 Kołobrzeg), Judyta Chudzik (SP 3 Kołobrzeg), Szymon Czerniak (SP Charzyno), Kornelia Maryszczak (SP Siemyśl), Jan Wojciechowski (SP 4 Kołobrzeg), Szymon Lampa (SP 8 Kołobrzeg), Maria Szeliga (SP 3 Kołobrzeg), Katarzyna Kuźmicz (SP Siemyśl), Mateusz Dziędziura (SP 4 Kołobrzeg), Emilia Kukie (SP 8 Kołobrzeg), Piotr Domański (SP 8 Kołobrzeg), Antoni Wojciechowski (SP 4 Kołobrzeg), Katarzyna Strzelczyk (SP Siemyśl), Maja Tobiasiewicz (SP 5 Kołobrzeg). – Każdy z uczestników otrzymał nagrodę oraz zjadł papieskie kremówki. Obecne pokolenie, nie znało osobiście Jana Pawła II. Tymczasem pamięć o naszym wielkim rodaku, jego dziełach i świętości życia nie powinny pójść w zapomnienie. Jest on przecież nie tylko wielką postacią historyczną i orędownikiem w niebie, ale także wciąż żywym i aktualnym przewodnikiem po naszym życiu. Konkurs przebiegał w bardzo wzniosłej, ale równocześnie ciepłej i rodzinnej atmosferze. Proboszcz o. Paweł Kaczmarski gratulując finalistom wspaniałej znajomości faktów i dokumentów związanych z pontyfikatem Jana Pawła II okazał swoją radość wręczając razem z panią dyrektor naszej szkoły Agnieszką Grzegorczyk-Maziarz nagrody.- mówi Krystyna Zachaczewska, która pragnie przy okazji podziękować paniom katechetkom: Sylwii Smudze ze Słupska, Małgorzacie Drabik z Siemyśla i Charzyna, Zofii Czystow z SP 3, Dorocie Spychalskiej z SP 8, Iwonie Liber – Romańskiej SP 4. – Dziękuję za podjęty trud i miłą współpracę. Zapraszam również inne szkoły do wzięcia udziału w naszym corocznym konkursie – dodaje na koniec Krystyna Zachaczewska.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.