Press "Enter" to skip to content

Widzę, ile dobrego zdziałał Jezus w moim życiu

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest dla mnie miejscem, gdzie mogę pogłębiać swoją wiarę i relacje z Panem Bogiem . To miejsce, gdzie rozwijam się i uczę wielu nowych rzeczy. Dzięki wspólnocie poznaję siebie oraz drugiego człowieka. Zdarzają się sytuacje, kiedy muszę ćwiczyć moją cierpliwość, ale dzięki temu mogę poznać uczucia i perspektywę bliźniego. KSM jest przede wszystkim wspólnotą, gdzie znalazłam wartości, które są fundamentem życia – przyznaje w rozmowie z nami Magdalena Podgórska.

Rozmowa z Magdaleną Podgórską – prezesem kołobrzeskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

– Co Panią skłoniło, by wstąpić w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży?

– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest dla mnie miejscem, gdzie mogę pogłębiać swoją wiarę i relacje z Panem Bogiem . To miejsce, gdzie rozwijam się i uczę wielu nowych rzeczy. Dzięki wspólnocie poznaję siebie oraz drugiego człowieka. Zdarzają się sytuacje, kiedy muszę ćwiczyć moją cierpliwość, ale dzięki temu mogę poznać uczucia i perspektywę bliźniego. KSM jest przede wszystkim wspólnotą, gdzie znalazłam wartości, które są fundamentem życia. W tej wspólnocie poznałam moich przyjaciół. Jestem w KSM od 4 lat i widzę ile dobrego Jezus zdziałał w moich życiu. KSM nauczył mnie trwania przy Chrystusie w chwilach zwątpienia.

– Czym jest KSM? Na czym skupia swoją działalność? Co jest istotą przesłania KSM?

– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest organizacją zrzeszającą młodzież w wieku 14 – 30 lat. W Kołobrzegu istnieje jeden oddział KSM-u, przy parafii św. Wojciecha, którego jestem prezesem, a opiekę duszpasterską sprawuje ks. Stanisław Wiechowski.

– Ile osób liczy sobie KSM w naszym mieście?

– Nasz oddział liczy 9osób.

– Na czym opieracie swoją działalność w Kołobrzegu? Co do tej pory udało Wam się zdziałać?

– Jako, że jednym z celów KSM-u jest aktywne uczestnictwo w parafii, prowadzimy przy parafii nabożeństwa np. Drogi Krzyżowe, organizujemy też Dzień Papieski (sprzedaż kremówek), pomoc parafialnemu Caritas przy pakowaniu paczek dla ubogich, sprzedaż kartek bożonarodzeniowych, pomoc przy Balu Świętych. Uczestniczymy w Dniach Formacyjnych KSM-u, które są organizowane trzy razy w roku, również nasz oddział jest co roku zaangażowany w Spotkanie Młodych w Skrzatuszu, Pielgrzymce Świętych Gór, adwentowe i wielkopostne czuwania młodych. Nasz oddział również brał udział w projekcie młodzi dla środowiska organizowanym przez Diecezję Drohiczyńską. Pomagaliśmy Domowemu Kościołowi przy Dniu Wspólnoty w naszej parafii.

Świętem patronalnym KSM jest Uroczystość Chrystusa Króla, patroni to bł. Karolina Kózkówna i św. Stanisław Kostka. KSM posiada godło, hymn, własne przyrzeczenie, sztandar. Warto wspomnieć, że każdy z członków po przyrzeczeniu posiada swoją odznakę i legitymację. Wszystkie cele stowarzyszenia są dokładnie opisane w statusie. Charakter naszego stowarzyszenia oddaje zawołanie „Przez Cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie” Odzew: Gotów!

Dziękuję za rozmowę. Rozumiem, że jeżeli ktoś chciałby wykorzystać swoją młodość poprzez działalność w KSM, może się do Pani, do Was zgłosić…

Oczywiście. Zapraszamy każdego chętnego. Kontakt poprzez naszą parafię, czyli św. Wojciecha.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.