Press "Enter" to skip to content

Pomysłów jest bardzo dużo. Ciąg dalszy w parafii św. Wojciecha na pewno nastąpi. Zdjęcia

W Parafii Św. Wojciecha zakończył się kolejny projekt pt.:”Warsztatowe Spotkania Międzypokoleniowe.” Miał on na celu zachęcenie uczestników do dostrzeżenia wartości pracy człowieka oraz spędzania wspólnego czasu, niezależnie od jego wieku (czy to małe dziecko, czy osoba w wieku emerytalnym).

– Pomysł organizowania takich warsztatów pochodzi od samych mieszkańców. Sukcesem jest budowanie dobrych relacji w ramach rodzin oraz społeczeństwa lokalnego, nie tylko spośród uczniów SP6 czy mieszkańców naszej parafii, ale w szerszym kręgu miasta i okolic – mówi ks. Stanisław Wiechowski, który każde spotkanie rozpoczynał modlitwą udzielając uczestnikom Bożego błogosławieństwa. Ksiądz Stanisław, wikariusz wspomnianej parafii był opiekunem merytorycznym całego projektu. 

Warto zatem podsumować cały projekt. Odbyły się następujące warsztaty: “Zrób to sam – dla przyjaciela”, “Z Babcią przy maszynie”, “Wielkanocne baranki”, “Kwiatek dla Mamy” oraz ostatni “Z Tatą i dla Taty”.

– Wspólne spotkania i działania niosą ze sobą wiele radości, a ich efektem są artystyczne rękodzieła. Jednak dla nas nawet ograniczenia związane z pandemią nie stanowiły przeszkody. Warsztaty odbywały się zdalnie (aplikacja google Meet) i cieszyły ogromnym powodzeniem. Przy podejmowaniu konkretnych działań artystycznych doświadczaliśmy, jak wiele w ich wykonanie może wnieść każdy uczestnik – przyznaje s. Teresa, szarytka, posługująca w parafii św. Wojciecha.

– Efekt i atrakcyjność pomysłów można było realizować dzięki dobremu wyposażeniu, zakupom i organizacji – w czym świetnie realizowała się p. Joanna. Mobilna dyspozycja p. Barbary oraz ciche domowe zaplecze p. Marleny w ręcznych robótkach znacznie ułatwiała przebieg poszczególnych warsztatów. I tu widać, jak wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.- dodaje szarytka.

Siostra Teresa zapewnia, że w przyszłości na pewno nie ustanie w organizowaniu kolejnych warsztatów, bo ich tematy podsuwa jej samo życie… – Pomysłów jest bardzo dużo. Jeśli Pan Bóg pozwoli i od września spokojnie będzie można działać to z radością podejmiemy nowe wyzwania. Już dzisiaj zapraszamy do współpracy i uczestnictwa. A wszystkim, którzy pomagają nam w czasie między warsztatami – co najczęściej jest niewidoczne a niezbędne, z całego serca dziękujemy i życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i radości. – mówi s. Teresa. 

Na koniec dodajmy, że to był kolejny projekt realizowany przez parafię św. Wojciecha, dzięki dofinansowaniu z Programu Społecznik na lata 2019-2021. Program Marszałkowski.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »