Press "Enter" to skip to content

Imieniny i pożegnanie o. Krzysztofa Bartczaka. Zdjęcia

W minioną sobotę, 25 lipca 2020 r. we wspomnienie św. Krzysztofa imieniny obchodził franciszkanin ojciec Krzysztof Bartczak. Na mszy św. o godzinie 19.00 w kościele franciszkańskim przy ul. Jedności Narodowej, modlono się dla niego o potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo. Podziękowano mu również za dwuletnią posługę w Kołobrzegu. Kapłan ten przechodzi do klasztoru i parafii w Gdyni, gdzie już był wikariuszem. We franciszkańskiej parafii w Kołobrzegu był wikariuszem, uczył katechezy w Zespole Szkół Morskich oraz Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza, był opiekunem Wspólnoty Oazowej, prowadził szkółkę gitarową, naukę języka łacińskiego, przygotowywał młodzież do bierzmowania, był lokalnym asystentem ds. powołań oraz odpowiadał za stronę internetową parafii. Obsługiwał również parafian w kancelarii.

W kazaniu o. proboszcz Paweł Kaczmarski skupił się na Ewangelii św. Mateusza gdzie Jezus porównuje Królestwo Niebieskie do drogocennego skarbu, albo do perły. Pewien człowiek sprzedał wszystko co miał i kupił rolę, na której był ukryty skarb. Inny człowiek, poszukiwacz pereł, gdy znalazł drogocenną perłę, również sprzedał cały swój majątek, aby kupić tę perłę. O. Paweł zwrócił uwagę, że tym skarbem, czy perłą jest Chrystus i człowiek wierzący powinien zrobić wszystko, aby osiągnąć zbawienie. Mówił również, że wielu ludzi jest związanych z Kościołem i nagle ogarnia ich kryzys wiary, zwątpienie, bo gdzieś zatracili sens chodzenia do kościoła i modlitwy, a przecież to Chrystus daje nadzieję. Taką perłą może być też nasza rodzina, nasze relacje z innymi ludźmi i żebyśmy nie zatracili tego co naprawdę istotne.

Ojciec proboszcz podziękował ojcu Krzysztofowi Bartczakowi za trud i zaangażowanie jakie włożył w pracę duszpasterską w parafii, z młodzieżą i w szkołach. Przełożony ubolewał, że mało młodych ludzi włączyło się we wspólnotę oazową. Życzył ojcu Krzysztofowi błogosławieństwa Bożego i wielu łask w pracy w Gdyni, gdzie już posługiwał. Życzenia i podziękowania płynęły również z ust przedstawicieli grup parafialnych, ministrantów, młodzieży ostatnio bierzmowanej oraz katechetów. Na koniec wręczono o. Krzysztofowi kwiaty i upominki.

Daniel Grajczak

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »