Press "Enter" to skip to content

Koncert „Noc narasta od Wschodu”.

Prezydent Miasta Anna Mieczkowska serdecznie zaprasza na koncert
pt
. „Noc narasta od Wschodu” w wykonaniu Norberta „Smoły” Smolińskiego, lidera zespołu Contra Mundum, który ma już w swoim dorobku trzy płyty będące ukłonem w stronę historii naszego kraju, polskich poetów oraz bardów, którzy w swojej twórczości podejmowali patriotyczną tematykę.

Koncert odbędzie się w środę, 16 września br. o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta.

Artysta wykona premierowe utwory z własną muzyką i aranżacją do wyjątkowej poezji pisanej przez Zesłańców-Poetów (Beata Obertyńska, Zdzisław Broncel, Anna Rudawcowa). Całości dopełni głos polskiej aktorki Haliny Łabonarskiej, która jako narrator poprowadzi widzów przez poszczególne “etapy” sowieckiej katorgi, recytując fragmenty pamiętnika “W domu niewoli” Beaty Obertyńskiej.

– Mamy świadomość, że ten muzyczny koncert jest naszym obowiązkiem, ukłonem wdzięczności za poświęcenie i ofiarę naszych Przodków, jaką złożyli dla Ojczyzny na obcej, złowrogiej ziemi – przyznaje Norbert „Smoła” Smoliński.

Wstęp na koncert wolny.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »