Press "Enter" to skip to content

Dziękować Bogu za trudne doświadczenia

Trwają w kołobrzeskiej Bazylice Seminaria Odnowy Wiary. Do poprowadzenia kolejnej konferencji, organizatorzy zaprosili wikariusza z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sianowie ks. Marcina Lipińskiego, a tematem rozważań był po prostu…grzech. – Ksiądz Marcin w swoich rozważaniach wykazał, że tak naprawdę grzech zawsze jawi się nam jako coś dobrego i przyjemnego, ponieważ nic innego nie mogło by nas skusić do wejścia w zło. Natomiast, kiedy już zdamy sobie sprawę z naszego położenia, i pragniemy się z grzechu podźwignąć, powinniśmy dziękować Bogu za te trudne doświadczenia, i za to, że zawsze bez względu na nasze czyny możemy liczyć na Miłosierną Miłość Boga. – powiedział nam Krzysztof Ukleja. Po rozważaniach Pani Jadzia, należąca od ponad 20 lat do Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia, opowiedziała o tym jak Bóg wyprowadził ją z grzechu i podziękowała Jezusowi za nieustanną – żywą obecność w jej życiu.

Podczas kolejnego spotkania w ramach Seminarium Odnowy Wiary odbyła się dla jego uczestników spowiedź generalna. Ksiądz Paweł Kowalski, zaprosił Ojców Franciszkanów z parafii Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Kołobrzegu do pomocy przy udzielaniu sakramentu pojednania. – We wstępie ksiądz Paweł przypomniał na czym powinna wyglądać dobra, to znaczy odmieniająca życie, spowiedź. Następnie Agnieszka ze Wspólnoty „Metanoia” podzieliła się przejmującym świadectwem matki walczącej o swoje dziecko.- powiedział Krzysztof Ukleja. – Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu trwał śpiew adoracyjny podczas którego była możliwość otrzymania z rąk Jezusa przepięknego daru przebaczenia. Podczas adoracji wciąż brzmiały nam w uszach słowa z konferencji ks. Pawła ”Nic w tym życiu nie spotka mnie już piękniejszego niż osobiste spotkanie z Bogiem”.

Kolejne spotkania Seminarium Odnowy Wiary odbędzie się w konkatedrze, w najbliższy poniedziałek o godzinie 19.00. Każdy może przyjść, organizatorzy serdecznie zapraszają.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.