Press "Enter" to skip to content

Duchowy dar dla parafii konkatedralnej

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu została erygowana przez biskupa Ignacego Jeża 11 listopada 1980 roku. Wielkimi krokami zbliżamy się więc do jubileuszu 40-lecia parafii mariackiej. 

Akcja Katolicka chce zaprosić do wyjątkowej inicjatywy: do złożenia duchowego daru z siebie ofiarując niezwykłą modlitwę za parafię konkatedralną. 18 września rozpocznie się zatem Nowenna Pompejańska tak, by mogła się ona zakończyć do parafialnego jubileuszu. Nowenna Pompejańska trwa 54 dni, każdego dnia odmawia się trzy części różańca. Wszyscy chętni i zainteresowani tym duchowym i jakże pięknym prezentem dla parafii pw. WNMP mogą zapisywać się w zakrystii bazyliki.

– Nowenna Pompejańska to modlitwa różańcowa do Matki Bożej Różańcowej z Pompejów, która powstała w 1884 r. Za jej pomocą możemy wyprosić nawet te łaski, które wydawać by się mogły niemożliwe do spełnienia. To niezwykle skuteczna modlitwa! Kluczem do uzyskania potrzebnych łask jest jednak wytrwałość w modlitwie i wiara w wysłuchanie tego, o co prosimy. Nowenna Pompejańska wymaga samozaparcia, wewnętrznej dyscypliny, wierności w podjętym postanowieniu oraz dobrej organizacji czasu każdego dnia. Nie ukrywam, że to spory wysiłek dla każdego, kto chce sięgnąć po tę modlitwę. Zapewniam jednak, że warto! Serce Maryi – naszej Matki jest przecież niewiarygodnie czułe, hojne i bardzo wrażliwe na nasze prośby. Wielu z nas pewnie często i chętnie modli się w swoich intencjach, w intencjach bliskich i swoich rodzin, a parafia to także nasz dom i nasza rodzina, ale trochę w szerszym, wspólnotowym wymiarze, to mała cząstka całego Kościoła. Wszyscy więc powinniśmy czuć się za nią odpowiedzialni. Dlatego tym bardziej zapraszamy do tej modlitwy. Mija 40 lat parafii, mamy za co Panu Bogu dziękować, za co przepraszać i o co prosić – szczególnie teraz, w dobie pandemii. Niech deklaracja troski o nasz wspólny dom, o naszą parafię przełoży się na konkretny, osobisty czyn i dar serca oraz na czas, jaki ofiarujemy jej przed Bogiem na modlitwie. – powiedziała naszemu portalowi Katarzyna Paciorkowska, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy bazylice w Kołobrzegu. 

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »