Press "Enter" to skip to content

Wielu bowiem uzdrowił

Tak, wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby się Go dotknąć.

Wszyscy się do Jezusa cisnęli, a On uzdrowił wielu… “Wielu” – czyli nie wszystkich. Byli tacy, którzy nie zostali uzdrowieni. Pewnie z różnych przyczyn, których teraz nie można odgadnąć. Zresztą to już i tak Boża tajemnica. Często z pewnością na przeszkodzie stoi niewiara, ale często tajemnica Bożych planów, Bożego patrzenia, w którym choroba i cierpienie ma swoje miejsce. Nawet jeśli człowiekowi jest to trudno dostrzec i zaakceptować.

Wielu nie zostało przez Jezusa uzdrowionych, ale myślę, że każdy, jeśli tylko był gotowy, został przez Niego obdarowany. Było to może słowo, może spojrzenie, gest jakiś, który pozwolił odejść, mimo choroby, umocnionym.

Każdy otrzymał łaskę, by w rzeczywistość swojego życia wrócić przemienionym. I podjąć trud życia człowieka zdrowego, lub trud choroby, z nową mocą, z przemienionym spojrzeniem i sercem.

Bo Jezus czasem nie daje zgodnie z oczekiwaniami, ale daje zawsze. To jednak, czy dar dotrze i przyniesie owoc zależy już od nas, od naszego nastawienia, naszej gotowości i… odwagi.

Jarosław Wróblewski

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.