Press "Enter" to skip to content

Zły zaczął się mną interesować

Pierwszym pytaniem, które powinniśmy zadać jest, czym właściwie jest Nowenna Pompejańska? Odpowiedź jest prosta, trzy różańce przez 54 dni. Dla osób zupełnie „zielonych” w temacie, polecam aplikacje na telefon, która krok po kroku prowadzi nas dzień w dzień przez tą piękną modlitwę do ostatniego Amen. Nie chcę tutaj zanudzać teorią, która w zasadzie jest mniej ważna, a której jest pod dostatkiem na różnych stronach internetowych i łamach czasopism katolickich. Ale do rzeczy…

Jazda bez trzymanki, lepiej zapnij pasy

O potędze modlitwy do łez Marii (tak też nazywamy modlitwę pompejańską) przekonał się pewnie niejeden, ale chciałbym dzisiaj opowiedzieć o swoim przypadku, gdyż uważam, że jest on niesamowity.

Kiedy byłem dorastającym nastolatkiem z pryszczami i odrobiną talentu muzycznego zły zaczął się mną interesować. W sumie mu się nie dziwię, chłopak bardzo wrażliwy, podatny na ocenę innych, nie będący pod stałą opieką rodziców ( mieszkaliśmy w internacie-było cudownie) jednym słowem łakomy kąsek. Strategia jego działania jest prosta mimo, iż jest przeraźliwie inteligentnym bytem anielskim. Atakuje najsłabsze miejsce, wali prosto w czuły punkt.

Z perspektywy czasu dostrzegam, że w środowisku chłopców, którzy wstępują na drogę dziewiczego wąsa i pierwszych zainteresowań swoją seksualnością temat masturbacji jest jak zakazany owoc. Jest czymś o czym dowiadujemy się od kolegi, który szydząc z naszej pięknej cnotliwości sprowadza nas na szeroką autostradę zła, która urywa się nagle bez znaku stop. A my próbujemy raz, drugi, trzeci aż staje się to swoistą nagrodą za cokolwiek. Co gorsza jest to również pocieszenie , jeśli coś nam nie wyszło albo czujemy się przygnębieni.

Koniec przykrego. Jak się domyślacie byłem w szerokim gronie, młodych mężczyzn, którzy swoją seksualność budowali na wycinkach z gazet a nie na prawdziwej męskiej konwersacji z czerwonym jak burak ojcem.

Co robić ?

To nie takie proste. Nawet mając wspaniałą relację z tatą, którą jako szczęśliwiec posiadam, był i raczej dalej jest to temat tabu. A szkoda. Zatem rozmawiajcie ze swoimi dziećmi, nie wstydźcie! Ojcowie przygotujcie swoich małych rycerzy na wojnę, gdyż bez miecza jakim może być najprostsza rozmowa są bezbronni, a zły ich rozszarpie przy pierwszej okazji, tego chcecie?

Moja nowenna

Mam coś w sobie z św. Pawła. Albo grubo albo wcale. Czy to dobre ? Zapytajcie moją dziewczynę ( cwaniak co? I tak nie zapytacie)

Przez pierwszy tydzień różańca byłem nieustraszony, nietykalny, niezniszczalny niczym nasza reprezentacja przed mistrzostwami świata. I co ? I nagle jadąc samochodem w nocy coś się do mnie przyczepiło. Nie mogłem skończyć dziesiątki. Dziwne uczucie. Coś jakby chciało mnie rozsadzić od środka. Myślałem, że oszaleję. Na szczęście byłem świadom walki o moją duszę, która się toczy i teraz wiem, że jest to walka na śmierć i życie.

Wracając do mojej modlitwy, nie była ona łatwa, ale nauczyłem się z nią żyć. Jeśli zapytałbyś się, ile czasu trwa moja droga na Uniwersytet, śmiało odpowiedziałbym jeden różaniec, a przecież muszę wrócić. Prosty rachunek, prosta modlitwa a teraz najlepsze. Maria CAŁKOWICIE zabrała grzech nieczystości z mojego życia. I wierzę w to, że przy Jej pomocy już nigdy nie wrócę na tą drogę.

Porady

Najszczerzej polecam wszystkim Ojca Adama Szustaka. To brzmi mało przekonująco.., musicie go słuchać! Jego kanał na YouTube bije rekordy popularności i to właśnie dzięki jego filmikom rozwój duchowy wielu ludzi idzie w dobrą stronę. Dla osób o mocnych nerwach polecam byłego egzorcystę ks Piotra Glasa- niesamowite świadectwa. A dla tych kochających muzykę ( jak ja) raper Tau będzie równie dobrym wyborem.

I na koniec: „Pompejankę” możecie odmawiać wszędzie : w autobusie, w kinie, na wykładzie. Ja obecnie odmawiam na palcach i szczerze wierzę, że taka modlitwa również podoba się Bogu, AMEN!

Nikodem Legun

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »