Press "Enter" to skip to content

Zbawczy dotyk Boga

Zazdrosne zapytanie Piotra:”Panie , a co z tym będzie ?” rzucone pod adresem Jana , zaraz po usłyszeniu Chrystusowego : “Pójdź za Mną”, było w pewnym sensie jego zdradą samego siebie. Dlatego też Pan Jezus tak ostro zareagował na jego pytanie, mówiąc mu : “Co tobie do tego” .

Nastąpiło to niemal natychmiast po, często sielankowo rozumianej scenie, trzykrotnego wyznania Chrystusowi : „kocham Cię”. Tym bardziej zabrzmiało to jako nagana i przywołanie go do porządku : Piotrze ! Dlaczego pytasz o Jana , skoro Ja do ciebie mówię “ Pójdź za Mną “? Czy nie rozumiesz, że w ten sposób nie tylko Mnie lekceważysz, ale również zdradzasz samego siebie?

Zamiast śledzić innych i porównywać twoją łaskę z łaską jaką otrzymał ktoś inny, bądź wdzięczny za to co otrzymałeś – chodzi przecież o Zbawienie, a więc o coś znacznie więcej aniżeli bogactwa materialne i daleko wiecej aniżeli posiadanie doczesnej władzy. Miłość mierzy się inną miarą, a przecież do niej zostałeś powołany.

Otrzymałeś łaskę Bożą, która zawsze człowieka cieszy i wyzwala. Nigdy zaś nie jest dla niego przyczyną smutku i nie wprawia go w przygnębienie. Miast gasić nią pragnienie twojej duszy, ty samego siebie pozbawiasz tej żywej wody.

Każdy dar który przyjmujesz z wdzięcznością od Boga i się o niego troszczysz, nie tylko rośnie w tobie i owocuje dla ciebie i dla innych, ale rozwija ciebie jako osobę i czyni cię coraz bardziej miłym Bogu i ludziom.

Przekraczasz wówczas naturalny próg człowieczeństwa i już tutaj na ziemi, już teraz, jak Chrystus i z Chrystusem, idziesz po wodzie, do Pełni Bożego błogosławieństwa, sam stając się w ten sposób – zbawczym dotykiem Zbawienia.

o. Zygmunt Kwiatkowski SJ

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.