Press "Enter" to skip to content

Pokochajcie Afrykę

Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna wspólnie z tygodnikiem „Gość Niedzielny” i Muzeum Diecezjalnym było organizatorem niezwykłej wystawy fotograficznej pt. „DALEKO JEST BLISKO – KURAYA NO GUKUHI” autorstwa Krzysztofa Błażycy połączonej jednocześnie z promocją książki/zbioru reportaży: „Tego drzewa nie zetniesz. Historie z czarami w tle.”
Autor zdjęć jest reporterem, podróżnikiem i dziennikarzem na co dzień związanym z redakcją “Gościa Niedzielnego”. Jest również współtwórcą Fundacji Razem dla Afryki (www.razemdlaafryki.org) wspierającej projekty rozwojowe w Nigerii, Ugandzie i Kenii.
Wystawa, którą kołobrzeżanie mogli zwiedzać na wieży Bazyliki w czerwcu 2016 roku, obejmowała zdjęcia z Ugandy, Tanzanii, Kenii, Nigerii i Zambii. „Daleko jest blisko – Kuraya no gukuhi” to fotograficzna wędrówka, w której najważniejsi i najpiękniejsi są spotykani po drodze ludzie” – podkreślał autor. Obok portretów ostatniej z żyjących żon wodza klanu Bakhone, kilkuletniej księżniczki z wioski Uduophori, uśmiechniętej przekupki z Mombasy, czy dr Pauli Kahumbu walczącej o ocalenie słoni mogliśmy zobaczyć zdjęcia z barwnego święta w ugandyjskim Namugongo, soczystą zieleń Rift Valley czy chłodną przestrzeń Oceanu Indyjskiego. Zobaczyliśmy też drastyczny świat slumsów z pytaniem o przyszłość afrykańskiego dziecka szukającego szczęścia na ulicy. Jednym słowem wystawa była swoistą mozaiką, której przesłaniem są proste słowa kard. Charlesa Lavigerie: Pokochajcie Afrykę!

Fot. Jerzy Błażyński

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.