Press "Enter" to skip to content

Szanować każdy dzień

Pewne jest , że „przyjdzie Pan nasz Jezus Chrystus” i my „zgromadzimy się wokół Niego”. Należy się trzymać tej prawdy wiary i szanować każdy dzień, oddając go jak wierny i kochający sługa swemu panu, nie tracąc czasu i nie ryzykując naszej wiary idąc za nowinkami których autorami są fałszywi świadkowie, zaprzątnięci robieniem sami sobie reklamy i mający na celu własną popularność.

Kto jest wierny Panu, trzymając się zdrowej tradycji Kościoła, ten doświadcza już teraz „niekończącego się pocieszenia i dobrej nadziei”.

Obłudna pobożność pomija to co najważniejsze : świętość, miłosierdzie i wiarę, a koncentruje się na mało istotnych, materialnych drobiazgach – „przecedza komara, a połyka wielbłąda”. „Dba o czystość zewnętrznej strony kubka i misy”, gdy wnętrze jest „pełne zdzierstwa i niepowściągliwości”. Jak pić z takiego brudnego kubka? Jakie to obłudne – chwalić się jego zewnętrznym wyglądem! Co znaczy taka „miłość”, taka „wolność” i taki „postęp”?

Sam zaś Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam niekończącego się pocieszenia i dobrej nadziei, niech pocieszy serca wasze i niech utwierdzi we wszelkim czynie i dobrej mowie.

o. Zygmunt Kwiatkowski SJ

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »