Press "Enter" to skip to content

„Metanoia” świętowała jubileusz

16 października 2018 Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym „Metanoia” z bazyliki kołobrzeskiej obchodziła swój jubileusz 25-lecia założenia.

Członkowie i przyjaciele wspólnoty rozpoczęli świętowanie od uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem założyciela tej wspólnoty ks. Zbigniewa Woźniaka, a któremu towarzyszyli także:ks. proboszcz Andrzej Pawłowski, koordynator diecezjalny Odnowy w Duchu Świętym ks. Bogusław Fortuński, byli opiekunowie wspólnoty ks. Marcin Lipiński i ks. Dawid Andryszczak, obecny opiekun wspólnoty ks. Paweł Kowalski oraz ks. Wojciech Panek.

Po „uczcie duchowej” przyszedł czas na świętowanie jubileuszu i wspomnienia w salce św. Rodziny przy plebani. – Wieloletnia Liderka naszej wspólnoty Jadzia przeczytała krótką historię powstania odnowy w Duchu Świętym „Metanoia”, o tym jak z kilku osób chcących się wspólnie modlić rozeznano razem z ks. Zbigniewem Woźniakiem, że stworzą odnowę w Duchu Świętym.- mówi Kasia, członek wspólnoty. Świętujących jubileusz odwiedził niespodziewanie ks. bp. Krzysztof Zadarko, który przyznał, że wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym są przyszłością Kościoła. – Powiedział nam, że musimy słuchać czego oczekuje od nas Bóg, że jest to trudny czas Kościoła, a my mamy trwać w wiernym słuchaniu Boga – mówi Agnieszka.

– Wspominając, przy przepysznym torcie, początki działalności wspólnoty ks. Zbigniew Woźniak opowiedział nam czym dla niego osobiście był ten czas przebywania w Kołobrzegu. Zwłaszcza, że była to pierwsza parafia księdza po święceniach kapłańskich. Z kolei lider naszej wspólnoty Krzysztof opowiedział o swoim pierwszym spotkaniu z ks. Dawidem i o tym ,jak dzięki niemu i żonie Danusi trafił do „Metanoi”. Piękny był to czas wspomnień, ale wiemy jedno – oglądamy się wstecz tylko po to, aby dziękować, a najważniejszym jest patrzenie przed siebie – trzeba nam żyć jak najlepiej tu i teraz, bo mamy tylko chwilę, aby dobrze żyć i kochać – przyznaje Kasia.

– Cieszyliśmy się sobą śpiewaliśmy, tańczyliśmy, a przede wszystkim uwielbialiśmy Boga. Bóg jest zawsze w centrum naszego życia, dlatego i teraz potrzebowaliśmy stanąć i wyśpiewać Bogu nasze dziękczynienie. Dziękczynienie za każdą osobę, która była w naszej wspólnocie, jedna tylko chwilę, a druga 25 lat, ale każda jednakowo ważna. Modlimy się za wszystkich, których Bóg postawił naszej drodze. Jest to tylko mały odcinek czasu, ale dla każdego z nas jest bardzo ważny, ponieważ wspólnie lepiej idzie się w stronę Nieba. Dziękujemy Ci Boże za Wspólnotę Odnowa w Duchu Świętym „Metanoia – podkreśla Agnieszka.

A my życzymy wszystkim członkom Wspólnoty „Metanoi” błogosławieństwa Bożego do dalszej, pięknej pracy w Winnicy Pańskiej.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.