Press "Enter" to skip to content

Decydujemy o przyszłości miasta i powiatu

Najbliższa niedziela zdecyduje o tym, jakich ludzi wybierzemy do Rady Miasta i Powiatu oraz kto zostanie prezydentem Kołobrzegu. Warto przypomnieć, że katolik ma, w związku z tymi wyborami, dwa obowiązki do spełnienia: „nie uchylać się od głosowania” oraz „głosować dobrze i rozumnie”.  Doświadczy­liśmy już niejednokrotnie przy wcześniejszych wyborach, że pośród wybranych byli tacy, którzy nie spełnili pokładanego w nich zaufania na miarę otrzymanego społecznego mandatu. Postawmy zatem- jako środowisko katolickie – na osoby związane z pracą na rzecz lokalnego Kościoła a przy tym wiarygodne, kompetentne, cieszące się zaufaniem, prawością, sumiennością i gorliwością.

I tak do Rady Powiatu kandydują: w okręgu nr 1 z listy Konwentu Wójtów – Eugenia Dąbkowska (poz. nr 4) i Krzysztof Ukleja (poz. nr 7) a z listy PiS – Ryszard Czepulonis (poz. nr 3). Z kolei w okręgu nr 2 o mandat radnego ubiegają się: z listy Konwentów Wójtów – Krzysztof Legun (poz. nr 5) i listy PiS – Antoni Piwowarczyk (poz. nr 6)

Do Rady Miasta kandydują: w okręgu nr 1 z listy PiS – Wojciech Czaplewski (poz. nr 4), natomiast w okręgu nr 3 także z listy PiS – Katarzyna Paciorkowska (poz. nr 5). Do Rady Miasta w okręgu nr 4 (poz. nr 1) z listy KW Jacka Woźniaka kandyduje Karolina Szarłata – Woźniak. (JP)

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »