Press "Enter" to skip to content

Kołobrzeg w latach odzyskiwania przez Polskę niepodległości

Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna od czerwca br. realizuje, w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, projekt co miesięcznych wykładów „Dla Niepodległej” .Celem wykładów jest podniesienie wiedzy o historii Kościoła katolickiego w Polsce, w tym o jego czołowych przedstawicielach oraz udziału w kształtowaniu i utrzymaniu polskiej tożsamości w rożnych okresach aż do współczesności. Do tej pory swoje wykłady mieli: dr. Robert Dziemba, prof. Jan Żaryn, dr . Milena Kindziuk ,ks. dr. Tadeusz Ceynowa, ks.dr. Marek Żejmo.

Ostatni wykład z tego cyklu wygłosi dr Hieronim Kroczyński (na zdj.), historyk, muzeolog, współorganizator i wieloletni dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Tematem wykładu, jaki odbędzie się w dniu 15 listopada br. o godzinie 18.00 w Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego, przy ul. Armii Krajowej 13,będzie „Kołobrzeg w latach odzyskiwania przez Polskę niepodległości”. Serdecznie zapraszamy- wstęp wolny!

Przypomnijmy, że partnerami projektu są: Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Parafia pw. św. Marcina w Kołobrzegu, Parafia pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021  w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »