Press "Enter" to skip to content

Tworzyli prawdziwą wspólnotę

W minioną niedzielę, piękny neogotycki Kościół Parafialny w Korzystnie zgromadził wielu Parafian z Korzystna, Starego i Nowego Borku, Grzybowa i Koloni Zieleniewo oraz kołobrzeżan. W samo południe, odbyła się uroczysta suma z okazji Święta Chrystusa Króla. Parafia w Korzystnie powołana została przed 38 laty, a obecnie od wielu lat posługują tu księża Marianie.

Modliliśmy się o Królestwo Chrystusa: Królestwo Miłości, Sprawiedliwości i Pokoju.

Po Mszy św. wszyscy wierni przeszli w uroczystej procesji Dziękczynnej z Najświętszym Sakramentem na czele. Odpust Parafialny w tym roku połączony był z festynem rodzinnym. Atrakcją była pyszna gorąca grochówka, która pomogła rozgrzać zimno wokół. Następnie przy dźwiękach Kapeli Solnej, kawie i herbacie oraz pysznym cieście tworzyliśmy prawdziwą wspólnotę. Były też małe wyścigi dzieci wokół kościoła oraz rozmowy, śmiechy i radosne odczuwanie bycia razem.

Dziękujemy Strażakom z OSP Korzystno i Stary Borek, sołtysom Korzystna i Grzybowa oraz wielu wspaniałym kobietom i mężczyznom za pomoc w organizacji tego pięknego Święta Chrystusa Króla.

Andrzej Celer

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.