Press "Enter" to skip to content

Warto żyć i działać

Kontynuujemy cykl naszych rozmów o wierze i stosunku do Boga. Dzisiaj naszą rozmówczynią jest Agnieszka Bąk (na zdj.) , pracownik biura rachunkowego w Kołobrzegu.

– Czym jest dla Pani wiara w Boga?

– Wiarę otrzymałam dzięki Łasce Boga, a pokazał mi ją moja Mama. Niczym nie byłam i nie jestem w stanie zasłużyć na tą łaskę, ale Bóg w Swojej bezinteresownej Miłości ofiarował ją mi. Wiara jest dla mnie świadomą decyzją. Jestem osobą upartą i zdecydowaną, więc kiedy naprawdę poznałam Boga stało się dla mnie czymś oczywistym, że nie mogę być troszkę ciepła i troszkę zimna, muszę być albo gorąca, albo zimna. Wiara jest dla mnie fundamentem życia, wiara kieruje moimi wyborami. Wiara jednak dla mnie to nie emocyjki i dobry nastrój podczas modlitwy, chociaż to też jest ważne(jak dla każdej kobiety), ale wiem, że wiara to ciągła walka i zmaganie się, to ciągłe, by stawać po właściwej stronie barykady.

– Co Pani daje wiara w Boga?

– Wiara pozwala mi wstać rano i być gotową na walkę o swoją duszę oraz o to, aby cały świat … no może trochę bliżej, aby cały Kołobrzeg poznał prawdziwe Dobre Miłosierne oblicze Boga. Świat biegnie … tylko czy ja chcę tak żyć, wśród wszechobecnej nienawiści, wszechobecnemu zamętowi – ja tak nie chcę żyć! Można by schować się do swojej izdebki i stamtąd obserwować otaczający mnie brutalny świat, ale tak nie potrafię. Wiara daje mi siłę do walki, żeby jak Wojownik Boży stawać w obronie Boga i Jego wartości. Święty Paweł w Liście do Efezjan 6, 10 pisze: „ W końcu bądźcie mocni w Panu Jego potężną siłą” – to właśnie Ta siła pomaga mi uśmiechać się i wprowadzać do świata promyki życzliwości, miłości, radości oraz dźwięki muzyki uwielbienia.

– Jaki jest Pani ulubiony święty?

– Moja ulubiona Święta to Święta Teresa z Lisieux. Mówią na nią Mała Tereska, ale swoim życiem determinacją i zaufaniem Bogu nie była mała, ponieważ pokazała, że nie liczy się wiek czy wykształcenie, aby stać się umiłowanym dzieckiem Boga i stała się Doktorem Kościoła. A mówiła: „Chcę być świętą i wymyśliłam, jak to zrobię! Postanowiłam, że będę po prostu Jezusowi sprawiać radość. Jak myślisz, co Go najbardziej cieszy? Kiedy wszystko, co robimy, robimy z miłości. Nawet takie drobne rzeczy, jak umycie garnków, wyrzucenie śmieci – jeśli robi się to z miłością – mogą być wspaniałą drogą do świętości.” Czy można wybrać lepszą drogę …

– Czy ma Pani szczególnie ulubioną modlitwę?

– Jestem Muzykiem Uwielbienia, więc muzyka to mój szczególny sposób modlitwy. Muzyka otwiera moje serce na Żywą Obecność Boga. Kiedy śpiewam Bogu lub gdy słucham muzyki to tak jakbym stawała się harfą, na której sam Bóg gra. Dotyka wtedy najskrytszych pokładów mojego serca, porusza je, umacnia, leczy, a przede wszystkim powoduje, że tęsknię za Niebem. Zawsze kiedy idę posługiwać grając lub śpiewając mam tylko jedną modlitwę – Panie proszę Cię, aby dzięki mojej posłudze inni ludzie zbliżyli się do Ciebie.

– Czy jest Pani przeciw aborcji? Co powiedziałaby Pani osobie, która jest innego zdania?

– Tak – jestem przeciwko mordowaniu ludzi. Nie ukrywajmy prawdziwego znaczenia tego słowa nazywajmy prawdziwie – po imieniu nie aborcja, nie abrazja, nie zabieg – to jest zabijanie ludzi.

Jeśli ktoś jest innego zdania … Od około 2 lat w naszej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przy poradnictwie rodzinnym powstało nowe dzieło – Winnica Racheli. Mam zaszczyt należeć do zespołu organizującego weekendowe rekolekcje Winnica Racheli – uzdrowienie po aborcji. Osoba odpowiedzialna to Siostra Beata Witerska ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego (Pallotynka). Na naszej stronie facebook znajdują się świadectwa kobiet, które też na początku uważały, że to tylko zabieg, że to tylko embrion … tylko że serce krzyczało coś innego – krzyczało MAMO !!!!! Nie da się uciszyć serca, można je na różne sposoby próbować znieczulić, ale rana pozostaje w głębi ropiejąca i gnijąca. Widziałam na własne oczy jakie spustoszenie sieje w kobietach aborcja, dlatego podczas takich rekolekcji doznają one pocieszenia dzięki łasce Boga. Warto żyć i działać, aby innym pokazywać Miłosierną Miłość Boga.

– Dziękuję za rozmowę. (jp)

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.