Press "Enter" to skip to content

Odkrywanie pięknej prawdy życia

Słowo „Chleb” jest dla nas czymś normalnym. Często jest to dla nas słowo „nic”. Często tego Chleba nie szanujemy, wyrzucamy do śmieci, nie dzielimy się nim z drugim człowiekiem. Bo po prostu o tym nawet nie pomyślimy, a dla człowieka, który zbyt często nie może poczuć zapachu gorącego,  świeżego chleba, bo go przez kilka dni nie jadł –   to coś więcej.

Można zaryzykować  i napisać,  że jest to chleb który daje życie, daje siły.  Zastanówmy się,  jaką wartość ma  dla nas  ten chleb oraz talerz  przysłowiowej zupy dla  wielu z nas? Pewnie żadne, ponieważ jest w nas takie zgubne przekonanie, że  tego nam nigdy nie zabraknie. Zapominamy, że życie jest  przewrotne i  toczy się swoim torem. Zawsze i w każdym momencie może stać się tak, że to my będziemy  potrzebować pomocy.

Kiedy poznaję różne ludzkie historie to odkrywam w nich jedną piękną prawdę życia: ci co mają najmniej dają najwięcej!

Jest tradycją, że przy wigilijnym stole, zawsze pojawia się pusty talerz dla jakiegoś zbłąkanego wędrowca. Jeżeli ktoś taki zapuka nieoczekiwanie do naszych drzwi, to nie odtrącajmy go ze względu na wygląd a czasami i zapach. Dajmy mu szansę na spożycie Chleba. Nie dostrzegamy bowiem jak wielką wartość dla człowieka może mieć to, że ma co zjeść i ma z kim porozmawiać w dzień narodzin Dzieciątka Jezus!

Magda Podgórska

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »