Press "Enter" to skip to content

Boże Narodzenie dla nas i dla naszego zbawienia

Narodzenie Jezusa w Betlejem jest faktem historycznym, który nadaje ostateczny sens życiu każdego człowieka i jest źródłem wiecznej radości.

Po kilku miesiącach przyszedł taki dzień, w którym podczas Eucharystii serce Pietra rozpaliło się miłością do Jezusa. Dopiero wtedy zrozumiał, że zakochanie się w sekretarce spowodowane było jego wielką niedojrzałością i egoizmem oraz brakiem osobistej relacji z Bogiem.

Pietro odkrył wówczas także, iż razem ze swoją żoną oboje mają ogromny skarb, jakim jest żywa obecność Jezusa w ich sakramencie małżeństwa. Zrozumiał, że ze wszystkimi problemami trzeba przychodzić do Jezusa. Poddał się duchowej kuracji, którą zalecił mu spowiednik, i rzeczywiście został uzdrowiony.

Swoją żonę na nowo pokochał wielką i czystą miłością. Do dnia dzisiejszego Pietro razem z żoną codziennie modlą się na różańcu, uczestniczą w Eucharystii również w dni powszednie oraz adorują Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Przykład Pietra pokazuje, że receptą na uzdrowienie oraz dojrzewanie do miłości i pełni szczęścia jest wiara w Jezusa i poddanie się uzdrawiającej mocy Jego miłości.

Każdemu z nas do pełni szczęścia potrzebna jest tylko ta Miłość, której na imię jest Jezus Chrystus. Otwierajmy się więc na Jego miłość w codziennej wytrwałej modlitwie oraz w sakramentach pokuty i Eucharystii. Pozwalajmy, aby Jezus nas kochał, leczył i uzdrawiał.

Tajemnica Bożego narodzenia uświadamia nam, że Pan Bóg przychodzi do nas jako prawdziwy człowiek, aby zaprowadzić nas do pełni szczęścia w niebie. Niestety, są tacy, którzy nie chcą przyjąć Jezusa.

Wszystkim tym jednak, którzy Go przyjmują, Jezus daje moc swojej miłości, która ich przemienia, uzdrawia i sprawia, że stają się dziećmi Bożymi (por. J 1,11-13) i już tu na ziemi doświadczają przedsmaku tego szczęścia, które jest przygotowane dla nas w niebie.

Ks. Mieczysław Piotrowski
www.milujciesie.org.pl

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.