Press "Enter" to skip to content

Prace nad tablicą na finiszu

Zbliża się I rocznica śmierci śp. księdza prałata Józefa Słomskiego, który- przypomnijmy – zmarł nieoczekiwanie 14 marca 2018 roku.

Ksiądz dr Andrzej Pawłowski, proboszcz parafii katedralnej rozpoczął prace zmierzające do umieszczenia w naszej Bazylice pamiątkowej tablicy poświęconej śp. ks. prał. Józefowi Słomskiemu. Tablica z brązu zawiśnie przy wejściu do krypty, obok tablicy poświęconej kard. nominatowi Ignacemu Jeżowi. – Jesteśmy w trakcie uzyskiwania odpowiednich pozwoleń konserwatorskich. Pragniemy, aby była ona wyrazem wdzięczności za Jego ofiarną służbę Bogu i ludziom, a zwłaszcza za trud odbudowy naszej Bazyliki – przyznaje ks. Andrzej Pawłowski. W najbliższych dniach w docelowym miejscu pojawi się makieta tablicy, a 10 lutego grupy parafialne przeprowadzą po Mszach św. zbiórkę ofiar na pokrycie jej kosztów. Ofiary można też będzie wrzucać do skarbony przy wejściu do krypty i wpłacać na konto parafialne:

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Mariacka 5
78-100 Kołobrzeg

39 1240 6508 1111 0000 5412 4242

Autorem projektu i wykonawcą tablicy jest artysta rzeźbiarz Romuald Wiśniewski. Jako pierwsi przedstawiamy Państwu ostateczną wersję projektu tablicy upamiętniającej śp. księdza prałata Józefa Słomskiego.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »