Press "Enter" to skip to content

Kołobrzeżanin laureatem

Dwadzieścia sześć osób wzięło udział w etapie diecezjalnym Olimpiady Wiedzy Teologicznej. Miło nam poinformować, że wśród laureatów , którzy będą reprezentować naszą diecezję na szczeblu ogólnopolskim forum ogólnopolskim znalazł się kołobrzeżanin ,Mateusz Boćko ( LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu) , którego opiekunem jest ks. Wojciech Panek z parafii pw.WNMP.

– Jak to się stało, że wziął Pan udział w olimpiadzie wiedzy teologicznej? Czy ktoś Pana do tego w sposób szczególny zachęcił czy też udział w niej to wynik pańskich zainteresowań?

– W 3 klasie gimnazjum brałem udział w olimpiadzie teologicznej, w etapie diecezjalnym byłem 2, a w metropolitalnym zająłem 7 miejsce. Muszę wyznać w tym miejscu, że całe zainteresowanie teologią zaszczepiła we mnie Pani Agnieszka Bieniak. Bez niej nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem teraz.

– Co Panu na olimpiadzie w Koszalinie sprawiło największą trudność?

– Każda z osób, które zakwalifikowały się dalej do etapu ogólnopolskiego, miała wiedzę, którą jednak mógł ograniczać stres. Właśnie on był czynnikiem wielu niepewności i błędów, które w warunkach domowych nie miałyby miejsca.

– Proszę powiedzieć kilka słów o sobie: do której klasy Pan uczęszcza, jakie ma Pan hobby…

– Mam 16 lat i jestem w 1 klasie liceum. Pochodzę z Kołobrzegu i jestem wychowany w katolickiej rodzinie. Moje zainteresowania to koszykówka, bieganie i pisanie wierszy oraz artykułów do gazetki szkolnej. Wybrałem klasę o profilu mat-fiz-inf, ponieważ realizuję się także w tych kierunkach.

Fot. Katarzyna Matejek (Gość Niedzielny)

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.