Press "Enter" to skip to content

Za nimi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i małżeńskich

To już trzecie doniesienia z pielgrzymiego szlaku. Nasi kołobrzescy pielgrzymi po Ziemi Świętej przenieśli się już z Nazaretu do Betlejem. Po drodze udali się nad Jordan, gdzie przeżyli odnowienie swoich przyrzeczeń chrzcielnych. – Dwie nasze panie niespodziewanie “zaliczyły” kąpiel w Jordanie prawie dosłownie i prawie w całości. Po prostu pośliznęły się i wpadły nieco niżej, zanurzając się w ubraniach po szyję. Było trochę strachu, ale raczej więcej śmiechu – relacjonuje Katarzyna Paciorkowska.

Jedną z tych pań, jak się dowiedzieliśmy, była mama ks. Pawła (na zdjęciu) 

Pielgrzymi dotarli także do Jerycha – najstarszego miasta na świecie. – Tam z daleka patrzyliśmy na Górę Kuszenia Pana Jezusa. Później podjechaliśmy do drzewa – sykomory Zacheusza.  Atrakcją był długi przejazd przez kręte i wąskie drogi Pustyni Judzkiej. Tam też na chwilę wysiedliśmy i przeszliśmy niewielki odcinek, by z daleka podziwiać wspaniałe widoki, m.in. na grecki klasztor monastyczny św. Jerzego Koziby wzniesiony na stromym urwisku Wadi Qelt.– opisuje wydarzenia Katarzyna Paciorkowska.  Warto wspomnieć o innym przepięknym wydarzeniu z udziałem kołobrzeskich pielgrzymów. Siedem małżeństw uroczyście  odnowiło przyrzeczenia małżeńskie. – Piękna i wzruszająca uroczystość – powiedział Stanisław Kurdybacha.

Nasi kapłani, czyli ks. Paweł Kowalski i ks. Krzysztof Płuciennik, wraz z ojcem Danielem mieli okazję odprawić w Bazylice Narodzenia Pańskiego, konkretnie w Grocie św Józefa Mszę świętą. – W homilii wygłoszonej przez ks Krzysztofa usłyszeliśmy m.in. że wszystko co do tej pory przeszkadzało nam w życiu duchowym możemy przełamać. W miejscu Narodzenia Pana Jezusa możemy narodzić się na nowo do pełniejszego życia duchowego. Po niej każdy indywidualnie ucałował miejsce narodzin Bożej Dzieciny. Następnie w kaplicy znajdującej się w Beit Sahour – Polu Pasterzy wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii Łukasza o ogłoszeniu Dobrej Nowiny pasterzom. – powiedziała nam z kolei Renata Kurdybacha.

Po wizycie w Yad Vashem- Instytucie Pamięci Narodowej Ofiar Holocaustu, kołobrzescy pielgrzymi udali się nad źródło, do którego według tradycji udawała się po wodę Maryja, przebywająca u Elżbiety. (cdn)

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »