Press "Enter" to skip to content

Dyskutowali o wierze

W czwartek, 28 lutego br. po raz ósmy odbyło się spotkanie zespołu synodalnego przy parafii konkatedralnej w Kołobrzegu. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą św., w Bazylice. W homilii ksiądz proboszcz Andrzej Pawłowski, nawiązując do słów Pana Jezusa, skierowanych do świętego Tomasza: „Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” (J 20,29), powiedział, między innymi: Bądźmy „bliźniakami” świętego Tomasza. W tych trudnych momentach, kiedy przychodzi na nas zwątpienie, kiedy zwracam się do Jezusa: Panie wzmocnij moją wiarę, pokaż mi właściwą drogę. Bądźmy również „bliźniakami” świętego Tomasza, kiedy on wyznaje wiarę słowami: Pan mój i Bóg mój. 

Pokrzepieni Słowem Bożym, spotkaliśmy się na plebanii i pochyliliśmy się nad bardzo ważnym zagadnieniem, jakim jest Wiara.
Uczestnicy podzielili się swoimi przemyśleniami i osobistymi doświadczeniami w jaki sposób budowali i pogłębiali swoją relację z Bogiem. Usłyszeliśmy, że wiara jest darem, który przekazywali nam najpierw rodzice, następnie kapłani. Że umocnienie w wierze dają nam sakramenty święte. Że konfesjonał daje nam możliwość oczyszczenia i nawrócenia po upadku. Że wiary nie możemy przeżywać w samotności. Że musimy się nią dzielić i dawać świadectwo. Że potrzebujemy wspólnoty ludzi, z którymi czujemy się dobrze, z którymi chętnie spędzamy czas, i wspólnie poczuwamy się do odpowiedzialności za wspólnotę w naszej parafii.

Stanisław Kurdybacha

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »