Press "Enter" to skip to content

Pan Jezus mówi: spróbuj!

Mogłabym powiedzieć , że oczekujesz ode mnie zbyt wiele. Że zbyt wiele się po mnie spodziewasz że to wszystko , owszem , jest porywające , i naprawdę chciałabym tak żyć , ale przecież tak się nie da. To wszystko jest zbyt idealne , piękne i zbyt trudne. Ty Panie Jezu, dajesz jasne wskazania i proste konkrety i przykłady. Nieraz myślimy że nie damy rady, że to po prostu nie dla nas. Ale wtedy Pan Jezus mówi: spróbuj! Więc skoro nie spróbujemy nie przekonamy się czy to jest to czego chcemy.

Kiedyś czas Wielkiego Postu był dla mnie dość zwyczajny aż w końcu stał się dla mnie szansą nawrócenia. W Wielkim Poście zawsze staram się stanąć w prawdzie przed sobą , odnaleźć wszystko czego nie widzę na pierwszy rzut oka.

Dla mnie Wielki Post jest czasem walki z sobą, ze swoimi słabościami. Czas Postu sprawia też, że chcę zmieniać siebie , swoje serce, żebym po 40 dniach mogła powiedzieć, że moja miłość do Pana Boga jest większa ,że coś się zmieniło. Nie jest to absolutnie czas smutny , ale wypełniony prawdziwą radością, która płynie z codziennego spotkania w Eucharystii i słowie. I tej radości Państwu życzę w Wielkim Poście.

Magda Podgórska

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »