Press "Enter" to skip to content

Matka Boża trafia już do ponad 100 rodzin!

Od kilku lat w Kołobrzegu i okolicach po mieszkaniach krąży pewna Kobieta… Na dodatek z małym Dzieckiem na rękach. Jest piękna! Delikatna, skromna i cicha. Zawsze pokornie przyjmująca propozycję, by zająć najważniejsze miejsce w naszych domach. Jej pełen miłości wzrok, nawet mimowolnie ściąga nasze spojrzenie. Ten niecodzienny Gość to piękna Pani z Góry Chełmskiej – Matka Boża Trzykroć Przedziwna z Szensztatu!

Po raz pierwszy mała kapliczka Matki Bożej przybyła do Kołobrzegu w sierpniu 2013 r. Był to owoc pielgrzymki zorganizowanej przez Akcję Katolicką na dwie pobliskie góry w naszej diecezji : Górę Chełmską i Górę Polanowską. Zgłosiło się wówczas pierwszych 10 osób, które postanowiły raz w miesiącu zapraszać Matkę Bożą pod swój dach. Od tamtej pory krąg osób, które przyjmują do swoich domów kapliczkę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej bardzo się rozszerzył, bowiem wszystkich kręgów jest obecnie 9. Matka Boża trafia już do ponad 100 rodzin! Na uwagę zasługuje fakt, że pielgrzymującą kapliczką Matki Bożej zainteresowali się także panowie, którzy postanowili utworzyć swoją odrębną, tzw. “męską grupę”. Kapliczka Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej peregrynuje od jednego do drugiego domu, od jednej rodziny do drugiej. Wśród osób z danego kręgu pozostaje w każdym domu przez 2 – 3 dni, dzień i noc! Maryja proszona jest, by czuła się jak u siebie w domu, towarzyszy nam w codziennych czynnościach, troskliwie przygląda się nam i swoim matczynym wzrokiem obejmuje każdą przestrzeń naszego życia, zarówno tego codziennego, jak i duchowego. Obecność Matki Bożej sprawia, że często prowadzimy z Nią dialog, powierzając Jej wszystkie nasze troski, ale także naszą wdzięczność i uwielbienie. Zatrzymujemy się przy kapliczce na modlitwie, ofiarując Matce Bożej swój czas, ale także chwile ciszy i milczenia. Czasem wystarczy przecież tylko zwykłe spojrzenie… Pod Jej opieką czujemy się dobrze i bezpiecznie. Poprzez obecność Matki Bożej na dom i rodzinę spływa wiele łask i błogosławieństw, bo Maryja wszystko przemienia w dobro i zawsze prowadzi do Chrystusa.

Każdego 18-go dnia miesiąca, w kołobrzeskiej bazylice, o godz. 17:00 członkowie kręgów Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej oraz rodzin szensztackich gromadzą się na wspólnej Mszy św., podczas której następuje uroczyste rozesłanie małych kapliczek do kolejnych rodzin. Po Eucharystii grupa spotyka się w salce na plebanii. I tak będzie tym razem.

W najbliższy poniedziałek, 18 marca wszystkich członków kręgów, ale także innych chętnych, zainteresowanych peregrynacją kapliczki Matki Bożej i przyjmowaniem Jej w swoich domach zapraszamy na Mszę św. i spotkanie. Można także osobiście skontaktować się z ks. Zygmuntem Czają – opiekunem grupy, by dowiedzieć się co zrobić, by do kręgów Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej dołączyć i uzyskać wszelkie dodatkowe informacje.

Katarzyna Paciorkowska

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »