Press "Enter" to skip to content

8 argumentów przeciwko gender. Dlaczego powinniśmy odrzucić tę ideologię

Choć lewica stara się stroić genderyzm w piórka nauki, to w rzeczywistości mamy tu do czynienia jedynie z fałszywą ideologią. Za jej odrzuceniem przemawiają liczne argumenty – zarówno teologiczne, jak i czysto rozumowe. W poniższym tekście przedstawiamy 8 konkretnych argumentów przeciwko gender.

1. Ideologia gender sprzeciwia się woli Stwórcy. Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą. Jak czytamy w Księdze Rodzaju „lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę” [Biblia Tysiąclecia Rdz 1,27].

Słowa te potwierdził Pan Jezus „Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę”. [Biblia Tysiąclecia Mk 10,6].

2. Ideologia gender jest surowo potępiona przez Kościół. Benedykt XVI w Watykanie podczas spotkania z kardynałami oraz pracownikami Kurii Rzymskiej i Gubernatoratu w grudniu 2012 roku „człowiek kwestionuje swoją naturę. Jest on teraz jedynie duchem i wolą. Manipulowanie naturą, potępiane dziś w odniesieniu do środowiska, staje się tutaj podstawowym wyborem człowieka co do samego siebie. Istnieje teraz tylko człowiek w sposób abstrakcyjny, który dopiero sam wybiera dla siebie coś jako swoją naturę. Męskość i żeńskość kwestionowane są jako wzajemnie dopełniające się formy osoby ludzkiej, będącej wynikiem stworzenia. […]. Tam, gdzie wolność działania staje się wolnością czynienia siebie samego, nieuchronnie dochodzi do zanegowania Stwórcy, a przez to ostatecznie dochodzi także do poniżenia człowieka w samej istocie jego bytu, jako stworzenia Bożego, jako obrazu Boga”. [http://w2.vatican.va]

3. Typowy dokument znajdujący się pod wpływem genderyzmu zawierają wezwania do walki z tradycją. Zgodnie z artykułem 12 ust. 5 Konwencji Stambulskiej czytamy, że „strony gwarantują, że kultura, zwyczaje, religia, tradycja czy tzw. honor nie będą uznawane za usprawiedliwienie dla wszelkich aktów przemocy objętych zakresem niniejszej Konwencji”.

Ponadto według artykułu 12 ust. 1 „strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn”.

4. Ideolodzy genderyzmu negują komplementarność płci, czyli ich wzajemne uzupełnianie się. Tymczasem badania naukowców z Uniwersytetu Pensylwanii z 2013 roku ujawniły, że kobiece mózgi mają więcej połączeń neuronalnych między prawą i lewą półkulą. Z kolei u mężczyzn najwięcej połączeń występuje między przednią i tylną częścią mózgu. Różnice te mogą wyjaśniać lepszą wielozadaniowość kobiet i lepszą podzielność uwagi u nich, a także lepsze skupianie się przez mężczyzn na jednym zadaniu. Badania te wywołują pewne kontrowersje, jednak nie są niczym nowym. Już na łamach książki „Płeć mózgu” Anne Moir i David Jessel (z 1992 roku) dowodzili, że hormony płciowe wywierają wpływ na rozwój mózgu podczas życia płodowego. Skutkuje to odmiennymi zdolnościami, umiejętnościami a także różnicami w postrzeganiu świata przez kobiety i mężczyzn.

5. Ideologia gender opiera się na negacji obiektywnej prawdy o biologicznej płci człowieka. Jej zwolennicy chcą, by człowiek mógł decydować o własnej płci wbrew obiektywnej rzeczywistości. Skoro jednak mężczyzna może uznać się za kobietę albo odwrotnie to cóż stoi na przeszkodzie, by uznać się za przedstawiciela jeszcze innej, wymyślonej płci? Rzeczywistość się przecież i tak nie liczy. Zapewne pod wpływem genderyzmu w 2014 roku Facebook dał do wyboru 56 płci.

6. Ideologia gender prowadzi do absurdów i naruszania godności człowieka. Dzieje się tak choćby w przypadku gdy na przykład podający się za kobietę mężczyzna zapragnie korzystać z damskich ubikacji, szatni, pokoi w szpitalach czy więzień. To nie jest zresztą abstrakcja! W USA sprawa tak zwanych „transgenderowych łazienek” była szeroko dyskutowana podczas końcówki kadencji Baracka Obamy.

7. Związana z ideologią gender negacja tradycyjnie rozumianych związków damsko-męskich wiąże się ze zniszczeniem rodziny jako instytucji otwartej na potomstwo. To zaś może jedynie pogorszyć i tak dramatyczną sytuację demograficzną.

8. Ideolodzy gender niekiedy nie wahają się przed indoktrynacją dzieci i ich deprawacją. Nic w tym dziwnego. Wszak, aby stworzyć nowego człowieka, należy go wyrwać od tradycyjnej rodziny. W przeciwnym razie dzieci zostaną wychowane w zgodzie z tradycyjnymi zasadami przekazanymi im przez rodziców.

Marcin Jendrzejczak
/źródło:Pch24.pl/

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.