Press "Enter" to skip to content

Drodzy kołobrzescy kapłani:niech mądrość Ducha Świętego kieruje Waszą apostolską posługą

Czwartkowy wieczór, cieśla z Nazaretu, stając pomiędzy uczniami uniósł kolejno chleb i wino i wymawiając słowa” “oto Ciało Moje… oto Krew Moja” zamknął się w nich i ofiarował nam wszystkim, zamieszkał na zawsze pomiędzy nami w Eucharystii. Wołaniem zaś “to czyńcie na Moją pamiątkę” powołał spośród apostołów pierwszych kapłanów, powołał ich do sprawowania eucharystii oraz do gotowości oddania życia z miłości.

Nie wyście mnie wybrali, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał” – te słowa Jezusa przytoczone przez Ewangelistę Św. Jana bardzo jasno określają kapłaństwo. To Pan, nie człowiek wybiera kto będzie tu na ziemi pełnił służbę kapłańską. Święty Jan Paweł II pisał, że “Powołanie kapłańskie jest misterium. Jest ono tajemnicą szczególnej wymiany – pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Człowiek oddaje Chrystusowi swoje człowieczeństwo, aby mógł się On nim posłużyć jako narzędziem zbawienia. Chrystus zaś przyjmując ten dar, czyni owego człowieka jakby swoim”.

Kochani kapłani pełniący służbę w naszym pięknym mieście: proboszczowie, wikariusze, księża seniorzy, bracia zakonni – Wy wszyscy, którzy odpowiedzieliście na wezwanie “pójdź za Mną”. Dzisiaj, wiedząc jak ofiarna jest Wasza służba, podejmowana daleko od domów rodzinnych, w zgodzie z zawołaniem Jezusa “idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”, chcemy Wam serdecznie podziękować.

Za Wasze otwarte serca, gdy przyszliście tutaj z daleka do naszych małych wspólnot parafialnych oczekujących kapłana. Może pełni obaw i niepewności, ale od początku pełni miłości do nas, parafian, których jeszcze nie znaliście.

Za mądrość Bożą, którą wspieracie nas w chwilach słabości i zachwiań wiary, w homiliach, w konfesjonale, w rozmowie czy w podanej książce.

Za modlitwę, za udzielane sakramenty i za to, że jak mówił św. Jan Vianney “nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga, bez … wspomnienia obrazu kapłana.”

W imieniu mieszkańców Kołobrzegu, życzymy Wam, aby ten, który powołał Was do swojej służby zawsze wspierał Was w podejmowanych działaniach, abyście nigdy nie czuli się samotni, by Jego obecność była dla Was odczuwalnym wsparciem.

Życzymy Wam i wszystkim kapłanom, którzy poprzez swoją pracę mieli wpływ na kształtowanie się naszej świadomości religijnej, aby nie opuszczał i Was Boży ogień, aby palił Wasze serca ogniem miłości, która nie ustaje, ogniem który oczyszcza i wiecznie odnawia.

Wszystkim kapłanom powołanym przez Jezusa Chrystusa, zwłaszcza tym, którzy służbę swoją pełnią w krajach ogarniętych biedą, wojną, w krajach, gdzie bycie katolikiem jest bliskie wyrokowi śmierci, życzymy w tym dniu, szczególnego daru odczuwania obecności Boga, który opiekuje się nami, daje siły i pewność, że Słowo Boże jest Prawdą.

Obejmujemy Was swoimi nieustannymi, szczerymi modlitwami, niech Boża radość stale wypełnia Wasze serca. Niech mądrość Ducha Świętego kieruje Waszą apostolską posługą, bo cytując św. Jana Vianney’a „Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana.”

Piotr Klejny

fot. ks. Wojciech Parfianowicz /Gość Niedzielny/

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.