Press "Enter" to skip to content

Konkursy rozstrzygnięte

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego ogłoszone zostały wyniki VIII Parafialnego Konkursu “Św. Jan Paweł II w oczach dziecka” dla uczniów szkół podstawowych oraz I Parafialnego Konkursu “Św. Jan Paweł II – Przyjaciel młodzieży”, organizowanego przez Akcję Katolicką przy kołobrzeskiej bazylice.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: plastyczną – dla młodszych dzieci i wiedzy dla uczniów z klas V – VIII, młodzież pisała prace pisemne – odpowiadając na jeden z trzech zaproponowanych tematów.

Ogółem, w obu konkursach wzięły udział 132 osoby. Napłynęło 117 prac plastycznych, z których członkowie Akcji Katolickiej utworzyli wystawę z tyłu bazyliki, przy windzie. Można ją będzie oglądać przez najbliższe tygodnie.

Po Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30 laureatom obu kategorii zostały wręczone piękne nagrody i dyplomy. Wszystkim dzieciom osobiście gratulował ks. proboszcz Andrzej Pawłowski. 

Natomiast po Mszy św. o 13.00 zostały podane wyniki konkursu dla młodzieży. 

Gratulacje i podziękowania popłynęły na ręce ks. Wojciecha Panka, który jako opiekun i katecheta trójki laureatów – w ich imieniu odebrał nagrody. 

Konkurs, jak każdego roku odbył się pod honorowym patronatem europosła Czesława Hoca, który również był jednym z głównych fundatorów nagród dla laureatów. 

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej dziękuje wszystkim sponsorom i ofiarodawcom nagród, dzięki którym zarówno młodzież, jak i dzieci otrzymały wspaniałe nagrody. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom, dziękujemy im za udział w konkursie, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu za rok. (PAC)

L A U R E A C I VIII P A R F I A L E G O K O N K U R S U: „Św. Jan Paweł II w oczach dziecka” organizowanego przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Bazylice:

KATEGORIA : konkurs plastyczny dla dzieci z kl. I – II:

1. miejsce – Karolina Jończyk, kl. II c SP 3

2. miejsce ex aequo :

Anna Mentel, kl. II b SP 3

– Julia Małkiewicz, kl. II c SP 3

3. miejsce – Nadia Grajewska, kl. II a SP4

wyróżnienie – Mateusz Koza, kl. II c SP 4

wyróżnienie – Oliwier Biełooki, kl. II a SP 4

wyróżnienie – Marta Młodziejewska, kl. II a SP 4

KATEGORIA: konkurs plastyczny dla dzieci z kl. III – IV:

  1. miejsce – Julia Stawowczyk kl. IV c SP 3
  2. miejsce – Ala Łuczak kl. IV c SP 3
  3. miejsce – Hanna Maksymowicz kl. III a SP 4

KATEGORIA : konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II :

  1. miejsce – Patryk Szymański kl. VI d SP 3

  2. miejsce – Amelia Tocicka kl. VI d SP 3

  3. miejsce – Marceli Leszmann kl. V d SP 3

wyróżnienie – Wiktor Duwe kl. V d SP 3

wyróżnienie – Mariusz Siewiera kl. VI a SP 3

oraz:

wyróżnienie – Oliwia Serafin kl. VII a SP 3

L A U R E AC I I P A R A F I A L N E G O K O N K U R S U: „ Św. Jan Paweł II – Przyjaciel młodzieży”

1.miejsce – Julia Rowska kl. IId LO im. M. Kopernika

2.miejsce ex aequo:

Żuliana Aleksandrov kl. IIIc LO im. M. Kopernika

Mateusz Boćko kl. IId LO im. M. Kopernika

Opiekunem i katechetą wszystkich Laureatów jest ks. Wojciech Panek.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »