Press "Enter" to skip to content

Nie ma miłości bez ran….

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego przeżywaliśmy 25 Odpust parafialny. Głównym celebransem uroczystości odpustowej był redemptorysta ze Szczecinka o. Wacław Zyskowski. Wśród zaproszonych gości byli proboszczowie z kołobrzeskiego dekanatu, ks. dyrektor Domu Księży Emerytów wraz z kilkoma jego mieszkańcami, nasi księża emeryci posługujący w naszej parafii. Licznie zgromadziła się Służba Liturgiczna Ołtarza, która czuwała nad oprawą liturgiczną uroczystości. Nad oprawą muzyczną czuwał pan organista Andrzej oraz Schola z p. Agnieszką. Bardzo ucieszyliśmy się obecnością wiernych czcicieli Miłosierdzia Bożego z innych parafii kołobrzeskich. Co roku w to Święto przynoszą oni wiązankę kwiatów i stawiają obok Obrazu Jezusa Miłosiernego.

Kaznodzieja pięknie nawiązał w swojej homilii do miłosierdzia mówiąc:

o pojednaniu , w którym człowiek musi uznać swój grzech, przyjąć prawdę o sobie. Wtedy Bóg przebacza mu grzechy. Pokazuje apostołom rany i uświadamia nam, że nie ma życia bez ran, krzyża. Gdy pójdą za Nim, to się przekonam, że Jezus jest ze mną i okazuje mi swoje miłosierdzie … Nie ma miłości bez ran, nie bójmy się zaufać Jezusowi.” Wysłuchaliśmy pięknego i bardzo wzruszającego kazania. Wyśpiewaliśmy Bogu Te Deum, a później wyszliśmy z Panem Jezusem w procesji dookoła kościoła. Główny celebrans udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a ks. proboszcz w serdecznych słowach podziękował kapłanom, służbie ołtarza, wiernym za przygotowanie tej uroczystości i tak piękny w niej udział.

Dopełnieniem tej uroczystości była wystawa zdjęć z okazji 25 – lecia naszej parafii oraz rozprowadzenie wśród wiernych publikacji pt. „Wypłyń na głębię”. Ks. Proboszcz Leszek Karpiuk dokonał prezentacji tej pracy i podziękował jej twórcom.

Teresa Jóźwik

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »