Press "Enter" to skip to content

Piękne świadectwo naszej wiary

– Można być zawsze blisko Kościoła, można zaglądać często do Pisma Świętego, ale wspólne przeżywanie zawartych w nim treści nadaje temu zupełnie inny wymiar. Różni ludzie, w różnym wieku, z różnych środowisk, parafii itp. i jedno Słowo, które wspólnie przeżywamy. Czytana dzisiaj, Ewangelia św. Jana została przeze mnie szczególnie odebrana właśnie w takim gronie osób, gdy z niemal każdej z 35 części na jakie ją dzisiaj podzielono słychać było wołanie Jezusa: “to Ja”, “uwierzcie we Mnie”, ” to o Mnie wam pisano”. Gdy czytam Biblię sama to najczęściej czyta się w niej o wydarzeniach, które były, czytanie jej w dużym gronie powoduje, że już w pierwszym odruchu odbiera się ją jako księgę pisaną do mnie dzisiaj.– przyznała Katarzyna Klejny, która wraz z mężem Piotrem, wzięła udział w Narodowym Czytaniu Biblii, jakie odbyło się w niedzielę, w Kościele Rektoralnym nad rzeką. Podobnie jak w całej Polsce, także w Kołobrzegu czytana była Ewangelia św. Jana. Można powiedzieć, że to było nasze lokalne, historyczne wydarzenie, bo po raz pierwszy w mieście nad Parsętą całą Ewangelię św. Jana przeczytało aż 35 osób reprezentujących różne stany, między innymi: lekarze, samorządowcy, reprezentanci wojska i służb mundurowych, ludzie kultury, nauczyciele i reprezentanci różnych wspólnot i organizacji religijnych. Wszystkim już teraz dziękujemy za wzięcie udziału w naszym czytaniu.Mogłem dzisiaj wsłuchiwać się w treść Ewangelii według świętego Jana. Wysłuchałem słów Pana Jezusa zapisanych przez umiłowanego ucznia – bezpośredniego świadka życia, działalności, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstania naszego Pana. Słowa obietnicy Jezusa: kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę dniu ostatecznym przypominają mi, jak ważne w moim życiu są sakramenty święte. Szczególnie mocno przemówił do mnie opis ostatnich dni Jezusa, spędzonych z uczniami. Ustanowienie Eucharystii, słowa Jezusa wypowiedziane z krzyża – swoisty testament: Niewiasto, oto syn Twój, oto Matka twoja. I najważniejszy akt zbawczego dzieła, zmartwychwstanie. Kamień odsunięty od grobu i Maria Magdalena przynosząca radosną nowinę uczniom: Widziałam Pana! Chrystus zmartwychwstał!- powiedział nam Stanisław Kurdybacha.

Organizatorem Narodowego Dnia Czytania Biblii w Kołobrzegu było stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna, przy współpracy z Domem Księży Emerytów. A Ewangelię św. Jana czytali: Katarzyna Krystosik- Łasecka, Teresa Szczepaniak, Czesław Hoc, Anna Steczkiewicz, Zygmunt Wilczyński, Dorota Warzocha, Helena Elert,Piotr Klejny,Agnieszka Sokolnicka, Krzysztof Sokolnicki,Stanisław Kurdybacha,Maciej Bejnarowicz,Katarzyna Klejny, Zofia Czystow, Katarzyna Paciorkowska, Katarzyna Pechman, Krzysztof Romańczuk, Katarzyna Kujawska – Romańczuk, Monika Boćko, Mateusz Boćko, Agnieszka Piekutowska,Alicja Bałdys, st.szer. Tomasz Arentowicz,,Mariusz Landowski, Krystyna Zachaczewska, Wojciech Czaplewski, Grażyna Nagowska, Jacek Kalinowski, Krzysztof Ukleja, Iwona Romańska , Halina Tkacz , Justyna Kruk , Ewa Hryniewicz, Andrzej Hryniewicz i Maciej Dziędziura.

– Dziękujemy z całego serca ks. Piotrowi Zielińskiemu za biblijną gościnę i wszystkim zaproszonym do czytania Ewangelii osobom, za ich odwagę i danie pięknego świadectwa. – powiedział Jacek Pechman z KIK.

« 1 z 2 »
Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.