Press "Enter" to skip to content

o. Radosław Dębiec: dać pierwszeństwo Bogu w sercu

Tegoroczny Tydzień Biblijny po hasłem „ W mocy Ducha Świętego”, w parafii Świętego Krzyża w Kołobrzegu, uświetniła celebracja Słowa Bożego przygotowana przez Wspólnotę Kręgu Biblijnego, której duchowym opiekunem jest franciszkanin – o. Radosław Dębiec. Zagłębienie w misterium zbawienia objawione w Księgach Starego i Nowego Testamentu, zachęciło uczestników celebracji, do realizowania powołania chrześcijańskiego i do naśladowania Pana Jezusa.

Ojciec Radosław w homilii podkreślił, że życie chrześcijańskie bez Ducha Świętego jest moralnością niewolnika. Ewangelia czytana w Duchu Świętym staje się mocą życia. Dzięki niej Kościół poznaje wewnętrzne życie Boga, a ludzkie działanie staje się przebóstwione. Chrześcijanin koncentrujący się na słabościach innych, na tym co mu przeszkadza, i na tym czego nie akceptuje, staje się człowiekiem pełnym pretensji. „Wnoś miłość, talenty i rób to co robisz najlepiej i najpiękniej, a Pan Bóg będzie cię prowadził. Jezus uzdalnia nas i chce być z nami. Niedziela biblijna jest po to, aby dać pierwszeństwo Bogu w sercu, i by dać się Mu prowadzić i ożywić” – wyjaśnia kaznodzieja. 

Niech rozpoczęty Tydzień Biblijny zachęci nas do częstszego sięgania po Pismo Święte. Niech stanie się początkiem życia w świetle Słowa Bożego, którego efektem będzie to, że zechcemy „całym życiem śpiewać na chwałę Pana Boga.”

Anna Steczkiewicz

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.