Press "Enter" to skip to content

Są wulkanami nienawiści

Ks. prof. Dariusz Oko (na zdj.) na antenie Radia Maryja tłumaczył naturę progresistów na podstawie niedawnego wystąpienia Leszka Jażdżewskiego. „Innym zarzucają nienawiść, sami będąc jej wulkanami” – podkreślał.

– Według klasycznych określeń nienawiści i tego, co mówią ateiści, lewacy, ideologowie, mamy do czynienia z czystą nienawiścią, bo to postawa negowania podstawowej wartości innej osoby lub grupy osób, połączone z uczuciem niechęci i pragnieniem zła dla tej osoby – największego cierpienia, a nawet śmierci – zaznaczał kapłan. Jednocześnie wskazał na marginalizację każdej osoby mającej odmienne zdanie i gotowej dyskutować z poglądami wrogimi Kościołowi.

– On [Leszek Jażdżewski] zdaje się sugerować w swojej wypowiedzi, że właściwie każdy, kto ma inne poglądy od niego i jest gotów z nim dyskutować, nosi miano „świni”. Też tę grupę ludzi określa mianem „zera”. To jest straszne. Żaden człowiek nie jest zerem, nawet gdyby się najbardziej mylił – tłumaczył ks. Oko.

W tym samym wywiadzie, zaangażowany w walkę z ideologią LGBT kapłan określił naturę takiego zachowania. Jego zdaniem jest to czysta mowa nienawiści, za którą Jażdżewski powinien odpowiedzieć. – To jest – co do istoty – ta sama mowa, którą stosowali bolszewicy, komuniści. Trzeba pamiętać, że to może mieć straszne konsekwencje – dodał.

Źródło: radiomaryja.pl
PR

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.