Press "Enter" to skip to content

Chciał zostać strażakiem, został księdzem!

W niedzielę, o godzinie 13.00 w bazylice kołobrzeskiej było niezwykle podniośle, bowiem swoją pierwszą Mszę św. w życiu odprawił, wyświęcony dzień wcześniej, parafianin ks. Jan Wojtczak (na zdj.).

Zgodnie z przyjętym w Polsce zwyczajem Msza prymicyjna odprawiana jest w rodzinnej parafii neoprezbitera. Ksiądz prymicjant został serdecznie przywitany przez proboszcza ks. dr Andrzeja Pawłowskiego. Nie zabrakło także poprzedniego proboszcza ks. dr Jerzego Chęcińskiego. Kazanie wygłosił ks. Przemysław Gracek – zachęcamy do wysłuchania tej homilii poniżej.

– Tobie, Boże Ojcze, dziękuję za dar mojego życia. Za Twoją obecność i Twoją miłość, która każdego dnia mnie wzmacnia, buduje. Za to, że cały czas przy mnie jesteś i dajesz mi to odczuć. Dziękuję, że mnie prowadzisz przez Jezusa(…) Dałeś mi także Matkę Maryję i proszę byś dalej przez Nią mnie prowadził – powiedział na koniec uroczystości prymicyjnej ks.Jan, który słowa wdzięczności skierował także do swoich rodziców, rodzeństwa i kapłanów.

Po jej zakończeniu ksiądz neoprezbiter poczynając od kapłanów, kleryków, rodziców i rodziny, wszystkim jej uczestnikom udzielał błogosławieństwa prymicyjnego, rozdzielając przy tym pamiątkowe obrazki.(jp)

Fot. Jerzy Błażyński

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »