Press "Enter" to skip to content

Veni Creator Spiritus – zaproszenie na czuwanie

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca, w pięćdziesiąt dni po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dlatego też dzień ten nazywany jest Pięćdziesiątnicą. Ta uroczystość zajmuje drugie miejsce w tabeli pierwszeństwa obchodów liturgicznych i jest w chrześcijaństwie świętem ruchomym, kończącym okres Zmartwychwstania Pańskiego.

Nieraz zapominamy o Duchu Świętym, pomijamy Go w naszych modlitwach. A przecież tak przydatne i wielorakie dary może nam On ofiarować, gdy się do Niego zwrócimy: Mądrość, Rozum, Radę, Męstwo, Umiejętność, Pobożność, Bojaźń Bożą. Dary te w szczególnym i pełnym wymiarze są nam udzielane w sakramencie bierzmowania. Do ducha Świętego uciekamy się nieraz, gdy potrzeba nam “światła Ducha Świętego” – przed rozmaitymi egzaminami, trudnymi sytuacjami, niełatwymi wyborami. Szczególnie czcimy Go w pieśni: “Przybądź Duchu stworzycielu” (Veni Creator Spiritus).

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia” zaprasza wszystkich na Czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 8 czerwca, na godz. 19.00 do kołobrzeskiej bazyliki. Szczegóły na plakacie.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »