Press "Enter" to skip to content

Wiara daje pokój serca

W rozmowach o Wierze naszym gościem dzisiaj jest Krzysztof Romańczuk (na zdj.), kołobrzeski architekt, członek męskiej Róży Różańcowej w parafii konkatedralnej.

– Czym jest dla Pana wiara w Boga?

– Być żyznym…Wiara jest łaską od Boga, jest bożym obłokiem. Jest troską Boga o mnie w mojej codzienności – w ostatnich godzinach, dniach,tygodniach. Wiara jest życiem i zgodą na wolę Bożą i choć łatwo zapominam, że Bóg mnie ukochał to dostrzegam, że jest blisko. Wierzę w boży plan na życie.

– Co Panu daje wiara w Boga?

– Bóg się troszczy. Wiara daje pokój serca. Jest fizycznym doświadczeniem obecności Pana. 

– Jaki jest Pana ulubiony święty?

Święty Charbel – naprawdę niezły mocarz …

– Czy ma Pan szczególnie ulubioną modlitwę?

Staram się nasłuchiwać głosu Pana. Ulubioną moją modlitwą jest cisza przed Bogiem, trwanie przed Panem, adoracja. Panie to jest teraz mój czas dla Ciebie. dodam, że cenny czas…

– Czy jest Pan przeciw aborcji? Co powiedziałby Pan osobie, która jest innego zdania?

Wszystko mi wolno, mogę zabić Boga.Nie jest dobrze, gdy człowiek bawi się w Pana Boga choć w wolności, którą otrzymał od Stwórcy –   próbuje. Bóg daje tchnienie życia  i decyduje kiedy się zaczyna i kiedy się kończy. Tak stworzył świat i wszelkie mechanizmy nim powodujące.”Problem” jest w tym, że Bóg ukochał każdego z Nas w dziele stworzenia , obdarzył wolnością pełną  i zaufał bezgranicznie. W wolności możemy czynić dobro, to znaczy wybierać życie lub dążyć do unicestwienia, czyli wybierać śmierć. Aborcja, eutanazja jest przerwaniem życia, niezgodnym z mechanizmem bożym. W wolności człowiek może tak wybierać. Może próbować zabić Pana Boga.

-Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Jacek Pechman

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »