Press "Enter" to skip to content

Pielgrzymi gość opowie o swoim nawróceniu

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia” działająca przy parafii konkatedralnej już dzisiaj zaprasza, we wtorek 2 lipca br. do bazyliki na spotkanie z niezwykłym gościem: Romanem Ziębą (na zdj.), Pielgrzymem Bożego Miłosierdzia.

Spotkanie rozpocznie się oczywiście Mszą św. o godz. 17.00 a o 18.00 odbędzie się na wieży bazyliki, gdzie mieści się Muzeum Diecezjalne, spotkanie z gościem. Spotkanie zakończy o godz. 20.00 grill i wspólna zabawa na terenie ośrodka Caritas pw. św. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu.

Roman Zięba kiedyś był szczęśliwym mężem i ojcem, managerem w korporacji, prezesem firmy szkoleniowo-doradczej w branży IT, trenerem w dziedzinie zarządzania projektami. Po tym jak w dramatycznych okolicznościach utracił to wszystko, dziś prowadzi małą pracownię pisania ikon i odbywa dalekie, piesze pielgrzymki do sanktuariów w różnych miejscach na świecie. Współtworzy liczącą 22 osoby Wspólnotę Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia, składającą się z ludzi nawróconych w więzieniu, uwolnionych z narkotyków i innych ciężkich zniewoleń, którzy w pieszych pielgrzymkach “modląc się nogami”, zdani na Opatrzność Bożą, dziękują Bogu za łaskę nawrócenia i niosą świadectwo Bożego Miłosierdzia, które potrafi zmienić życie Pielgrzymowali do Ziemi Świętej, przez Rosję, Kubę, Gruzję, Rwandę i wieloma szlakami Europy.

Roman Zięba opowie o ostatniej, samotnej pielgrzymce z San Francisco do Nowego Jorku, która zajęła 6 miesięcy i była szczególnym doświadczeniem Bożej opieki – zdradza nam główny temat spotkania Krzysztof Ukleja z „Metanoi”. (jp)

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.