Press "Enter" to skip to content

Dzieci

Znów coś z religioznawstwa dla tych, którzy tego nie wiedzą. Jezus, młody rabbi, nauczyciel z Nazaretu udaje się dzisiaj (w Kościele Katolickim to jest właśnie dzisiaj!) do Jerozolimy. Jedni Go nienawidzą, gdyż Jego nauki burzą istniejący porządek rzeczy w państwie żydowskim okupowanym przez Rzymian. Inni wprost uwielbiają. I ci szykują Mu triumfalne wejście: sadzają na juczne zwierzę, rzucają pod nogi gałązki palmowe, a nawet szaty ścielą. I krzyczą: Król izraelski! Hosanna– coś w rodzaju „wiwat!”. Oczywiście do tłumu dołącza się i gromada dzieciaków, ciekawych, jak zawsze każdej niecodziennej sytuacji. I tu chcę się zatrzymać.

Te kochane, choć czasem nieznośne, dzieciaki padają ofiarą rozmaitej maści pedofilów – Dziękujemy wszystkim, którzy się za te spraw wzięli i prosimy: nie poprzestawajcie na Kościele, bo to jest tylko mały procent. Drążcie dalej.

Niech żaden gwałciciel nie czuje się bezpieczny. Ale jest jedna sprawa. Nie dajcie się nabrać na pomówienia. Uderzajcie tylko tam, gdzie fakty są pewne i sprawdzone. Z tym się łączy jeszcze sprawa handlu dziećmi. Kto chce lepiej poznać problem, niech zajrzy zwyczajnie na przeglądarkę pod hasłem Handel dziećmi.

Hańba tym, którzy tym się zajmują, albo na to pozwalają! Ile dramatów bezbronnych dzieci, szczególnie z niektórych domów dziecka. Mówią, że nie warto tego ruszać, bo za tym stoją duże pieniądze. Ejże! Obrońcy praw człowieka! Rzeczniku Praw Dziecka! Nic się nie da zrobić? Pieniądze ważniejsze?

o. Leon Knabit OSB

Felieton pochodzi z Dziennika Polskiego. O autorze: ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.