Press "Enter" to skip to content

Różne charaktery, które łączy Bóg

We wtorek gościliśmy w naszej pięknej bazylice dwóch, a nie jak zapowiadaliśmy jednego Pielgrzyma Miłosierdzia. Zaproszenie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Metanoia do podzielenia się swoim świadectwem wiary przyjęli Grzegorz Gryniewicz i Roman Zięba (na zdj.). Do ostatniej chwili nie było pewne czy Grzegorz będzie mógł przyjechać do Kołobrzegu, ale opatrzność Boża sprawiła, że stało się to możliwe. Dwa bardzo różne życiorysy, dwa bardzo różne charaktery, które łączy Bóg.

Godzinna opowieść pielgrzymów to piękne świadectwo o sile modlitwy, konieczności jedności w Kościele, rozeznawaniu woli Bożej i posłuszeństwie, roli kapłanów i znaczeniu Mszy Świętej i Sakramentów. Nie możemy wstydzić się naszej wiary – musimy odważnie świadczyć o tym, jak wielki jest Nasz Bóg.

Po zakończeniu spotkania w bazylice wspólnota zaprosiła wszystkich, którzy czuli jeszcze niedosyt na kontynuację pielgrzymich opowieści w ośrodku Caritas przy ul. Aniołów Stróżów, gdzie przy grillu był czas na zadawanie pytań naszym gościom i kolejne świadectwa o Bożym Miłosierdziu.

Gwiazdą tego spotkania była Emi (Emigrantka) suka, która przed trzema laty dołączyła do pielgrzymującego Romana na trasie w Turcji i przebyła z nim ponad dwa tysiące kilometrów do Berlina.

Piękny czas, piękni ludzie, piękne świadectwo nawrócenia i zaufania Bogu.(ku)

PS: więcej o spotkaniu w bazylice można przeczytać tutaj: https://koszalin.gosc.pl/doc/5692407.Bog-nas-podniosl-z-ciemnosci-Pielgrzymi-Bozego-Milosierdzia

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.