Press "Enter" to skip to content

Z Kołobrzegu do Gietrzwałdu

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy kołobrzeskiej bazylice ponownie zaprasza na wakacyjną pielgrzymkę. Tym razem głównym celem będzie Gietrzwałd, który słynie jako miejsce jedynych w Polsce, zatwierdzonych przez Kościół objawień Matki Bożej. To tutaj, w 1877 r. objawiła się Matka Boża dwóm dziewczynkom: Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej. Do Gietrzwałdu licznie przybywają pielgrzymi, by prosić Maryję o pomoc w różnych potrzebach. Wiele próśb zostaje wysłuchanych, a niektórzy chorzy doznają uzdrowienia – zarówno duchowego, jak i fizycznego. O Gietrzwałdzie mówi się więc, że to polskie Lourdes, gdyż wierni poza nabraniem sił duchowych przyjeżdżają tu również – podobnie jak do Lourdes, po wodę ze źródełka. 

-Pielgrzymi będą mieli okazję do nieco dłuższego pobytu w tym ważnym dla Polaków miejscu. Zaproponowaliśmy bowiem nocleg w Gietrzwałdzie, dlatego myślę, że każdy będzie mógł wygospodarować odrobinę czasu dla siebie, na osobistą modlitwę według własnych potrzeb. Na pewno będziemy mogli też szerzej poznać historię tego miejsca, treść objawień, obietnice oraz prośby Matki Bożej. W drodze do Gietrzwałdu, ale także i w drodze powrotnej do Kołobrzegu zatrzymamy się w ciekawych miejscach na Ziemi Kaszubskiej – powiedziała nam Katarzyna Paciorkowska, prezes Akcji Katolickiej. 

Pielgrzymka potrwa 2 dni (30/31 sierpnia) Wyjazd – 30 sierpnia, o godz. 5:00 z przystanku autobusowego na ul. Rzecznej. Koszt 230 zł.

Informacje i zapisy u p. Katarzyny, tel. 606 376 618

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.