Press "Enter" to skip to content

Moją ulubioną świętą jest Maryja

Po wakacyjnej przerwie wracamy na portalu do naszych rozmów o wierze. Dzisiaj gościem jest Żuliana Aleksandrov (na zdj.) z Kołobrzegu, która w tym roku ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika. Żuliana w październiku rozpocznie studia w Szczecinie. Od 5 lat trenuje karate oraz bieganie. W wolnym czasie szkoli się na trenera odżywiania i stara się ukazywać ludziom miłość Boga, którą ją wypełnia
– Czym jest dla Pani wiara w Boga?

– Wiara w Boga jest dla mnie codziennie nową szansą na przeżycie życia lepiej, określa moje priorytety, wartości, działania. Wypełnia każdy mój dzień.
– Co Pani daje wiara w Boga?

– Wiara we Wszechmogącego daje mi dużo siły, miłości, a także wiele łask, bez których nie spotkałoby się wiele dobrego. Uczy mnie pokory, wrażliwości, zrozumienia i słuchania innych. Czyni mnie piękniejszym i lepszym człowiekiem.
– Jaki jest Pani ulubiony święty?

– Moją ulubioną świętą jest Maryja, która szczególnie stawia się za mną u Boga, a także za każdym, kto się do niej zwraca. Swoim życiem doskonale ukazała, czym jest pokora i posługa. Jest dla mnie wzorem kobiecości.
– Czy ma Pani szczególnie ulubioną modlitwę?

– Moją szczególnie ulubioną modlitwą jest modlitwa do Ducha Świętego
Czy jest Pani przeciw aborcji? Co powiedziałaby Pani osobie, która jest innego zdania?

– Jestem przeciwko aborcji, ponieważ jest ona odebraniem, niewinnego życia. Mam znajomych, którzy są innego zdania i jedyne, co mogłabym powiedzieć im i innym osobom, którzy mają również odmienny pogląd od mojego to, to że nawet „płód” jest już człowiekiem i nie możemy odbierać życia, tylko dlatego, że byliśmy nierozważni, ponieważ on już żyje, jest łaską od Boga, którą nie każdy dostaje. A kobiety, które uważają, że to ich ciało i mogą robić z nim, co chcą to nie biorą pod uwagę tego, że w ich ciele rozwija się już nowego ciało, małe, niesamowite, potrzebujące opieki i miłości, a one nie dopuszczają do siebie tej myśli, manifestując za legalizacją morderstwa, ponieważ aborcja jest morderstwem.

-Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Jacek Pechman

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »