Press "Enter" to skip to content

Proboszczowie z Kołobrzegu mieli Dzień Skupienia

To był bardzo piękny dzień, dla nas kapłanów. Tak pod względem modlitewnym, duchowym jak i towarzyskim – przyznaje ks. dziekan Janusz Rajkowski, proboszcz w parafii pw. św. Wojciecha w naszym mieście. Chodzi o dzień skupienia jaki miał miejsce w sanktuarium w Skrzatuszu a w którym udział wzięli proboszczowie z całej diecezji. – Cieszę się, że byli obecni wszyscy proboszczowie z Kołobrzegu, w tym również nasi kapłani z Domu Księży Emerytów – mówi ks. Janusz.

Każde spotkanie w gronie kapłanów naszej diecezji jest niepowtarzalną szansą na jeszcze większe dziękczynienie Panu Bogu za „rodzinę święceń” , którą tworzymy. Dla księży seniorów, dzień skupienia, był okazją do podzielenia się radością z dania świadectwa dojrzałego kapłaństwa. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz nie tylko przez swoje słowo ale również przez postawę człowieka cierpiącego dał piękne świadectwo przyjęcia woli bożej w pełnieniu posługi. Podobnie nasi księża, mimo wieku i chorób, są przepełnieni bożym duchem, który daje im niezwykłą radość życia. – mówi ks. Piotr Zieliński, dyrektor Domu Księży Emerytów.

Chętnych do posłuchania konferencji jakie wygłosił dla proboszczów ks. Piotr Pawlukiewicz zapraszamy na http://koszalin.gosc.pl/doc/4616800.Kaplanskie-skupienie-przy-Cudownej-Piecie

Na zdjęciu, którego autorem jest ks.Wojciech Parfianowicz widzimy ks. Mariana Subocza (pierwszy z lewej), proboszcza w parafii pw. św. Marcina w Kołobrzegu.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.