Press "Enter" to skip to content

A wybory tuż, tuż…

Ludzie mają możność wyboru: albo wolność od zła i wybieranie w każdej chwili obiektywnego dobra, którego wyznacznikiem jest istnienie Boga i poszanowanie Jego prawa, albo odrzucenie istnienia Boga, a przynajmniej postępowanie tak, jakby Go nie było. A to stawia człowieka i jego wolę w centrum wartości.” – to słowa o. Leona Knabita, benedyktyna, na które warto zwrócić uwagę, szczególnie w dniu wyborów, które czekają nas już za kilka dni.

Kołobrzeżanie mają wybór. Czesława Hoca (pozycja nr 1 na liście nr 2 w okręgu 40 do Sejmu) i Henryka Carewicza (kandydat do Senatu) wszyscy mieszkańcy interesujący się polityką i samorządem lokalnym dobrze znają. Bez wątpienia to sprawdzeni działacze, podobnie jak związany – w pewnym sensie – z Kołobrzegiem Marek Subocz (nr 5 miejsce na liście nr 2 w okręgu do Sejmu), którego stryj od kilku lat jest proboszczem parafii pw. św. Marcina przy ul. Portowej.

Wybierając te nazwiska spośród wielu kandydatów na liście wyborczej, na pewno zagłosujemy na lepszą Polskę! Są oni bowiem gwarantem uczciwości i sprawiedliwości, ale nade wszystko gwarantem chrześcijańskich wartości. Na pewno są to kandydaci broniący tradycyjnego modelu rodziny, będący przeciwko ideologii gender i cywilizacji śmierci, kandydaci opowiadający się za obroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie zapominajmy, że dla katolików właśnie te wartości są fundamentalne! Pamiętajmy, by jako osoba wierząca nie obciążać swojego sumienia wyborem kandydata, który nie kieruje się Dekalogiem.

Katolicy nie mogą wspierać programów promujących aborcję, próbujących przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłujących ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie swoich dzieci oraz propagujących demoralizację dzieci i młodzieży – przypomniał niedawno abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w „Słowie przed wyborami parlamentarnymi zwrócił naszą uwagę na to, że –jako katolicy -winniśmy wspierać programy broniące życia i małżeństwa, wspierające dzietność, promujące politykę rodzinną oraz prawo rodziców do wychowania dzieci w zgodzie ze swoją wiarą. (j)

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.