Press "Enter" to skip to content

Msze święte 1 Listopada i procesja zaduszna

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy Państwu, że Msze św. w kościele pw. św. Marcina na ul. Portowej odprawione zostaną w piątek o godz. 9:00, 10:30 i 17:00. 

Z kolei w kościele franciszkańskim przy ul. Jedności Narodowej Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

Według porządku niedzielnego w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą odprawiane w Bazylice.

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Mieszka, Msze św. będą odprawiane o: 8.30, 10.00 i 11.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18,00.

Uroczysta Msza św. w parafii św. Wojciecha rozpoczynająca uroczystości na cmentarzu kołobrzeskim zostanie odprawiona o godz. 12.30. Po tej Mszy wyruszy procesja zaduszna po cmentarzu, w której modlić się będziemy w intencji naszych bliskich zmarłych. Szczególnym darem dla naszych zmarłych jest odpust zupełny, który możemy uzyskiwać w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz. Odpust ten możemy zyskiwać pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa odmówiona w intencjach Ojca św. Odpusty te mogą być ofiarowywane tylko za naszych bliskich zmarłych.

Warto jeszcze dodać, że Uroczystość Wszystkich Świętych to święto nakazane z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »