Press "Enter" to skip to content

Pamiętamy o Małgosi

Pamiętamy o Małgosi

Niedawno pożegnaliśmy na Cmentarzu Komunalnym śp. Małgosię Błachowiak (na zdj. z prawej), wieloletnią katechetkę i animatorkę kultury. Pragniemy poinformować, że 22 listopada o godz. 17.00 odprawiona zostanie w kościele pw. św. Marcina, przy ul. Portowej, Msza św. w intencji śp. Małgosi. Podobnie jak dwa dni później, tj. 24 listopada, tyle, że o godz. 12.00.

Ponadto już wiadomo, że dzięki inicjatywie przyjaciół Gosi, od 2 stycznia przyszłego roku odprawiane będą w Bazylice za Gosię Msze św. tzw. gregorianki.

Bardzo dziękujemy za wspomnienia o Gosi, jakie otrzymujemy od Państwa. Są to piękne świadectwa o tym, jak zapamiętali Ją Państwo w swoim sercu.

Dzisiaj publikujemy jedno z nich.

Pozytywnie zakręcona katechetka

Małgosię poznałam w 1 klasie gimnazjum na przygotowaniach do konkursów papieskich. Często odbywały się one u niej w domu, a swoim sposobem bycia udowodniła, że nie jest przeciętnym nauczycielem, choć nigdy nie uczyła mnie religii. Bardzo szybko się zaprzyjaźniłyśmy i stała się jedną z ważniejszych osób w moim życiu. Zawsze chętna do rozmowy, spotkania, jakiejkolwiek pomocy, ale i wygłupów. Taka pozytywnie zakręcona katechetka. Sama też wiele wycierpiała, okazując serce tym, którzy tego nie docenili… Zarażała miłością do św. Jana Pawła II, o którym stworzyła wspaniałe, wzruszające przedstawienie, a od tego wszystko się zaczęło…

W szkole cała dla młodzieży, nie osądzała. Miała kiedyś ucznia muzułmanina, którego zaprosiła do siebie na religię, a on na nią chodził. Bo Małgosia przyciągała całą sobą. Widząc ją, nie można było się nie uśmiechnąć. W czerwcu dla klas 3 zamawiała pizzę, w wakacje spotykała się z absolwentami, ale i z uczniami, którzy ją uwielbiali i uwielbiają nadal.

To ona zachęciła mnie, żebym zasiadła przy organach, wspierała w trudnych początkach, cieszyła się z sukcesów. Jej też zadedykuję kiedyś jeden z pierwszych koncertów pod moją batutą.

To był zaszczyt mieć takiego Przyjaciela.

Magdalena Bober

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »