Press "Enter" to skip to content

„Dała nam wiele chwil pocieszenia”

W sobotę 9 listopada br. rodzina i przyjaciele pożegnali na cmentarzu komunalnym panią Reginę Dyngiel ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia”, która zmarła trzy dni wcześniej w wieku 93 lat.W ostatniej drodze towarzyszył także założyciel Wspólnoty i jej pierwszy opiekun ks. Zbigniew Woźniak, który przewodniczył Mszy Św. pogrzebowej w kościele pw. św. Wojciecha. – Regina była aktywnym członkiem Kościoła pielgrzymującego, a teraz też jest nadal członkiem Kościoła, ale triumfującego. Wierzymy w to, bo zapamiętamy na zawsze Renię jako osobę rozmodloną, niezwykle ciepłą, zawsze uśmiechniętą i otwartą na drugiego człowieka – powiedział ks. Zbigniew.

– Kochanemu Bogu pragniemy dziękować za naszą Siostrę Renię, która była żywym świadectwem miłości do Boga i ludzi. Dziękujemy za lata posługi w naszej Wspólnocie „Odnowy w Duchu Św.” Za Jej świadectwa i dary posługi.

Kochana „Siostro” dałaś nam wiele chwil pocieszenia i radości, za co bardzo dziękujemy.Jesteś w naszych SERCACH. Odpoczywaj w pokoju. – powiedziała Marysia Szczepankowska.

– Dziękujemy Panu Bogu za dar życia Reni. Pan Bóg obdarzył Cię wieloma darami. Byłaś człowiekiem głębokiej Wiary i modlitwy, Kochałaś rodzinę, wspólnotę, Kościół i każdego człowieka. Zawsze pogodna, uśmiechnięta,. Pełna radości i pokoju. Wzrastałaś w wierze na rekolekcjach oazowych prowadzonych przez ks. Franciszka Blachnickiego, a potem w Odnowie w Duchu Świętym. Zawsze chętnie posługiwałaś we wspólnocie, w szczególny sposób podkreślając swoją miłość do Kościoła, troszcząc się o kapłanów, ogarniając ich modlitwą i wspierając jako krawcowa. Byłaś dzielnym pielgrzymem w kraju i za granicą. Opowiadałaś o swoich podróżach, o życiu w czasie wojny i po jej zakończeniu. Chętnie słuchaliśmy Twoich wspomnień. Dzieliłaś się Słowem Bożym i świadectwem o tym co Bóg czyni w Twoim życiu. Jesteś dla nas przykładem jak żyć, aby tak pięknie odejść do Domu Pana. Wierzymy, że nadal będziesz wstawiać się za nami u Pana Boga i spoglądać z Nieba oczekując każdego z nas-powiedziała Alicja Gajdowska.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.