Press "Enter" to skip to content

Portret bł. księdza Jerzego w prezencie od parafian

W sobotę, swoje imieniny obchodził ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz parafii konkatedralnej. Msza św. w intencji solenizanta odprawiona została w bazylice o godz. 17.00.

O imieninach księdza Andrzeja nie zapomnieli członkowie różnych grup modlitewnych i stowarzyszeń.

-W imieniu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Duszpasterstwa Kołobrzeskich Lekarzy, Duszpasterstwa Ludzi Morza, Stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna, Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia”, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Wspólnoty Neokatechumenalnej, Rodzin Osób Konsekrowanych i portalu Kołobrzeg Wiary, pragniemy księdzu złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin– tymi słowami zwrócił się do solenizanta Piotr Klejny wraz z towarzyszącymi mu osobami:Katarzyną Paciorkowską,Katarzyną Pechman,Katarzyną Krystosik- Łasecką, Elżbietą Obidzińską, Ryszardem Czepulonisem i Wojciechem Podborączyńskim.

– Św. Andrzej, pierwszy z Apostołów, jako pierwszy rzucił sieci i podążając za Chrystusem zarzucił łowienie ryb na rzecz “łowienia ludzi”. Można powiedzieć, że był Apostołem dla Apostołów, bo to on opowiedział Szymonowi, swojemu bratu, o spotkaniu Pana. Był człowiekiem silnej wiary, która zaprowadziła go na ukochany krzyż. Życzymy księdzu Proboszczowi,aby św. Andrzej, brat pierwszego papieża, był dla księdza nieustannym wzorem i natchnieniem. Niech w trudnych chwilach będzie przykładem, niech uczy jak z prawdziwą gorliwością podążać za Chrystusem.

Wiara jest radością, niech jej głoszenie będzie dla księdza nieustającym źródłem szczęścia, aby uśmiech i poczucie humoru nigdy księdza nie opuszczało. Wiemy, że w naszej parafii jest bardzo dużo pracy, czasami wiąże się ona z wieloma trudnościami. Niech w chwilach, gdy nie jest łatwo wsłuchuje się ksiądz w głos Boga, on z pewnością pokaże dobre rozwiązania i pobłogosławi, udzieli wielu łask i darów Ducha Świętego.

Zapewniamy księdza o naszej nieustającej modlitwie, aby wiara, nadzieja i miłość otaczały księdza wszędzie i aby radość z kapłaństwa, pozostawała na zawsze tak żywa jak w chwili, gdy usłyszał ksiądz słowa “Użycz, prosimy, Panie, wszechmogący Ojcze, temu słudze godności prezbiteratu, odnów w nim Ducha Świętości od Ciebie, Boże otrzymanego.”- powiedział Piotr Klejny. Wzruszonemu księdzu proboszczowi został wręczony wspólny prezent: portret bł. księdza Jerzego Popiełuszki otaczającego swoją opieką kołobrzeską bazylikę. Przypomnijmy, że w naszej bazylice od sierpnia 2010 roku znajdują się relikwie bł. ks. Jerzego. Nie zabrakło życzeń od najmłodszych parafian i zespołu „Kołobrzeskie Nutki”.

Fot. Jerzy Błażyński

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »